Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu: Bursa içimde bir yaradır

Kemal Kılıçdaroğlu seçim sonuçlarını değerlendirdi. Bursa’yı CHP’nin kazanamadığına üzülen Kılıçdaroğlu, “Bursa içimde yaradır” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu basın toplantısında 31 Mart Yerel Seçim sonuçlarını değerlendirdi. CHP’nin genel başkanı Kılıçdaroğlu, elde edilen başarıların sadece kadroların, seçmenlerin ve partizanların başarısı değil dedi.

TÜRKİYE’NİN GERÇEK GÜNDEMİ EKONOMİ

Türkiye’nin asıl gündemi olan ekonomiye dönmesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, soğana 0 gümrük vergisiyle olayın çözülemeyeceğini belirtti. Siyasetçilerin asıl düşünmesi gereken konunun, bu krizden nasıl çıkılacağı olduğunu belirtti. “Devlete nasıl tasarruf yapılacağı bilinmiyorsa bir ev hanımını çağırın, tasarruf yapmayı öğretsin” dedi.

“BU BAŞARI YURTTAŞLARIN BAŞARISI”

İmamoğlu’nun mazbatasını almasıyla alakalı konuşan Kılıçdaroğlu, elbette bir ısınma dönemi olacağını, ancak belediye başkanlarının makama oturduğu gün ne yapacağını çok iyi bildiğini belirtti. Bu başarının kentteki tüm yurttaşların başarısı olduğunu aktardı.

“BURSA İÇİMDE BİR YARA, HATALARIMIZ OLDU”

Bursa’yı kazanamamaktan üzüntü duyduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Bursa içimde bir yaradır” dedi. Bursa’da eksikler ve hatalar olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, bazı kentlerde büyük mitingler yapılmadığını dile getirdi. Asıl görevin şimdi başladığını dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının partinin değil, artık kentin belediye başkanları olduğunu aktardı.

“PARTİZANLIK DEĞİL LİYAKAT”

Yerel yönetimlerde Türkiye’nin daha hakkaniyetli olması gerektiğine değindi. Belediye yönetiminde partizanlığın değil liyakatın esas olması gerektiğini dile getirdi. Daha önce belirtildiği üzere belediyelerde asgari ücretin 2200 TL olacağını ifade etti.

“TÜRKİYE BİR AYIPTAN KURTULACAK”

“KHK’larla görevden alınanların başarılarının teslim edilmemesi konusunda YSK üyelerine seslenmek isterim” diyen Kılıçdaroğlu, “onların seçime girmesine siz izin verdiniz, mazbataları teslim etmeniz gerekiyor” dedi. Mazbataların verilmesiyle Türkiye’nin bir ayıptan kurtulacağını dile getirdi.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.