Gündem

Köprü'de makas atarken takla atmıştı; Cezası belli oldu

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde makas atarken başka bir araca çarpıp takla atan sürücü A.T.'ye 'tehlikeli şerit değiştirmek' suçundan ceza kesildi.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde 22 Aralık 2018 tarihinde sabaha karşı 04.00 sıralarında, makas atarak ilerleyen otomobilin sürücüsü, aynı yönde giden kamyonet ve cipin arasından geçmek istediği sırada direksiyon hakimiyetini kaybetti ve cipe vurarak takla attı. Aracıyla takla atan sürücü burnu bile kanamadan araçtan çıkarken, arkadan gelen başka bir araca binerek yoluna devam etti.

Kazanın ardından harekete geçen İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri sürücü A.T.'ye, Karayolları Trafik Kanunu'nun 46/2-C maddesi uyarınca “Tehlikeli şerit değiştirmek”ten 1002 TL ceza  kesti. 

 

DRİFT'E 5 BİNLİRA CEZA UYGULANIYOR 

Geçtiğimiz yılın ekim ayında çıkarılan Karayolları Trafik Kanunu'nda değişiklik yapılmış ve cezalar artırılmıştı. Halk arasında “spin” ya da “drift” denilen; el freni çekilmesi veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştiren veya kendi etrafında döndürenler için 5 bin 10 lira idari para cezası ve sürücü belgesine 60 gün süre ile geri alınma yaptırımı uygulanmaya başlanmıştı.