Gündem

Küçükçekmece sapığı Pakistanlı için tercüman bekleniyor!

Küçükçekmece vahşetinde 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan Pakistanlı sapık M.V’nin sorgusu için Urduca bilen tercüman aranıyor.

İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki kız çocuğuna yönelik cinsel saldırı tüm Türkiye’yi ayağa kaldırdı. İstanbul Emniyeti’nin seri operasyonları sonucu olayın faili Pakistan uyruklu 19 yaşındaki M.V. evine yapılan baskınla yakalandı. M.V. ile birlikte 2’si Türk 8 kişi daha gözaltına alındı.

2 TÜRK VATANDAŞI SERBEST BIRAKILDI

Emniyet’te sorgulanan 2 Türk vatandaşının Küçükçekmece’deki olay yerinin yakınlarındaki güvenlik kamera görüntülerinin açısına girdiği için gözaltına alındığı ortaya çıktı. Bunun üzerine 2 Türk şüpheli serbest bırakıldı. Pakistanlı sapık M.V. ile birlikte gözaltına alınan 6 yabancı uyruklu kişi ise sınırdışı edilmek üzere İstanbul Pendik’te bulunan Göç İdaresi Merkezi’ne gönderildi.

TÜM ŞÜPHELİLERDEN KAN ÖRNEĞİ ALINDI

Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan Pakistanlı saldırgan M.V’nin Urduca konuşması nedeniyle sorgusuna başlanamadı. Emniyet Urduca bilen tercüman için Dışişleri ile temasa geçti. Pakistanlı saldırgan M.V. ile birlikte diğer tüm şüphelilerin de kan örnekleri alındı.

VALİLİK: KIZ ÇOCUĞU HASTANEDEN TABURCU OLDU

Olayla ilgili açıklama yapan İstanbul Valiliği ise Küçükçekmece’de yaşayan 5 yaşındaki kız çocuğunun öldüğü haberlerini yalanladı. Valilik Pakistanlı sapığın korkunç saldırısının mağduru olan kız çocuğuna hem psikolojik hem de tıbbi destek verildiğini açıkladı. Tedavisi tamamlanan 5 yaşındaki kız çocuğu hastaneden taburcu edildi.