Gündem

Küçükçekmece sapığına idam için 1.2 milyon imza

Küçükçekmece sapığının idamı için başlatılan ve ünlü oyuncu Mustafa Üstündağ’ın da destek verdiği kampanyada 1.2 milyon imzaya ulaşıldı.

İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki kız çocuğunun Pakistan uyruklu bir sapık tarafından cinsel istismara uğraması hem halktan hem de sanat camiasından büyük tepki görmüştü.

Sanat dünyasından en sert tepkiyi Mustafa Üstündağ gösterdi. Kurtlar Vadisi Pusu, Çukur, Merhamet gibi dizilerde fenomen haline gelmiş karakterlere hayat veren ünlü oyuncu taciz ve tecavüz için idam istediğini söyledi. change.org’taki imza kampanyasına destek verdi. Kampanya o destek sonrası çığ gibi büyüdü ve 1.2 milyon imzayı aştı.

Ancak Üstündağ’a sosyal medyadan bazı eleştiriler de geldi. Ünlü oyuncu, bu eleştirilere Instagram hesabından “selam olsun” diyerek başladığı bir paylaşımla yanıt verdi. “Bu tip sert paylaşımlar bana yakışıyor muymuş. Topluma örnek olmam lazımmış. Lan el kadar bebenin ırzına geçmişler neyine sanat yapayım, neye örnek olayım” diyen başarılı oyuncu kendisine mesaj atanları kastederek “Bana DM’den yazan korkak lavuklar; önce cesur olun.” çağrısında bulundu.