Gündem

Maduro'dan 'Kayı' bayrağı ve 'börk' başlığı ile poz

Venezüella Devlet Başkanı Maduro da 'Diriliş Ertuğrul' dizisi hayranı çıktı. 'Börk' başlığı ve Kayı Boyu'nun 'damgasının' yer aldığı bayrakla poz verdi.

TRT'de yayınlanan 'Diriliş: Ertuğrul' dizisinin senarist ve yapımcısı Mehmet Bozdağ, sosyal medya hesabından Venezüella lideri Nicolas Maduro'nun, Osmanlı hanedanının geldiği Kayı Boyu'nun bayrağını tutarken ve eskiden Oğuzlar'ın giydiği 'börk' başlığı ile poz verdiği fotoğrafları paylaştı.

2018/05/18/maduro.jpg

Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun börk şapkası taktığı ve Kayı Boyu'nun 'tamgasının' yer aldığı bayrağı tuttuğu fotoğrafları paylaşan Bozdağ, "Diriliş Ertuğrul'u hayranlıkla takip eden Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, bizlere selam göndermiş. Sayın Maduro'ya bu nezaketi için teşekkür ederim" notunu düştü.

2018/05/18/maduro-dirilis-ertugrul.jpg

KISA SÜREDE YÜZLERCE YORUM GELDİ

Bozdağ'ın paylaşımı kısa sürede çok sayıda yorum ve beğeni aldı. Diriliş: Ertuğrul dizisi Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşunu konu alıyor. Dizide devlete ismini vermiş olan Osman Bey'in babası Ertuğrul Gazi'nin hikayesi konu ediliyor.