Gündem

Makam aracına haciz geldi, iş makineleriyle çevirdi

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya haciz gelen makam aracının alınmasını engellemek için iş makineleriyle aracın çevresini kapattırdı

Aydın’da İncirliova ilçesi Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın makam aracına haciz konulu. Belediye Başkanı Kaya aracın alınmasını engellemek için belediyeye ait iş makineleriyle atrafını çevirdi.

Alınan bilgiye göre, 2014 yılında belediyede işten çıkarılan 87 personelin açtığı 1 milyon 46 bin 260 liralık tazminat davasının sonucunda işçilere 588 bin 284 lira ödendi. Geriye kalan kısmın ödenmemesi üzerine alacaklara karşılık Aydın İş Mahkemesince belediyeye ait makam aracı için haciz kararı verildi.

Makam aracına haciz gelince etrafını kapattılar

Karar üzerine harekete geçen belediye ekipleri, makam aracının alınmaması için iş makineleriyle aracın çevresini kapattı.

Belediye Başkanı Aytekin Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, “2014’te başlayan dava süreci bizim dönemimizde sonuçlandı. İşçilerin alacakları yüzünden araç haczedilmek isteniyor. Beni ‘belediyenin borçlarını açıklıyorsun, sürekli borçlar hakkında konuşuyorsun’ diye eleştirenler görsünler. Belediyeyi borç batağının içine düşürmüşler.” ifadesini kullandı.

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya haciz gelen makam aracının alınmasını engellemek için iş makineleriyle aracın çevresini kapattırdı

Makam aracına pek binmiyorum ama üzüntü verici

İyi niyetle yaptıkları protokol çerçevesinde borcu ödemeye çalıştıklarını belirten Kaya, “Buna rağmen bu tür işlemleri hak etmiyoruz. Bir iki gün geciktiği zaman avukatlar hemen işlemlere başlıyorlar. Ben makam aracına pek binmiyorum. Genelde kendi aracımı kullanıyorum ama üzüntü verici olan İncirliova Belediyesinin adının böyle bir durumla anılmasıdır.” diye konuştu.