Spor

Mathieu Valbuena Fenerbahçe taraftarına veda etti

Son iki sezondaki futboluyla Fenerbahçeli taraftarların gönlünü fetheden Fransız yıldız Mathieu Valbuena sarı lacivertli kulüple yollarını ayırdı.

İki sezon formasını giydiği Fenerbahçe’de taraftarın sevgilisi olan Fransız yıldız Mathieu Valbuena sarı lacivertli renklere veda etti. Fenerbahçe’nin tarihin en kötü sezonunu yaşadığı bu yıl oyunu ve golleriyle takımı ayakta tutan Fransız yıldız duygusal bir mesajla İstanbul’dan ayrıldı. İşte Valbuena’nın veda mesajı

Sevgili Fenerbahçe Ailesi

Benim Kanarya olarak maceramın sonuna geldik. Öncelikle kulüpte geçirdiğim iki yıl boyunca tanışma şansı yakaladığım her bir bireye teşekkür etmek istiyorum.. Yöneticilerim, takım arkadaşlarım, kulüp çalışanlarımız ve burada tanıştığım dostlarım, hepimiz beni burada kollarınızı sonuna kadar açarak bu tecrübeyi tamamen özel kılabilmek için en güzel şekilde ağırladınız.

Kadıköy’de bana gösterdiğiniz ilgi ve sıcak kanlılığınız için fazlasıyla müteşekkirim. Tabi ki dünyanın her yerindeki taraftarlarımıza da teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Havaalanına geldiğim ilk günden bugüne kadar her anımda beni desteklediniz. İlk günden son güne kadar bu kulüpte yaşanan tutkuyu hissettim. Bu iki yıl boyunca her duyguyu yaşadım.. İnişleri çıkışları, şampiyonluk mücadelesini, bu sezon gibi zorlu bir sezonu. Bu sezon hepimizin ve benim de kesinlikle bilincinde olduğumuz gibi Fenerbahçe’in büyüklüğüne yakışmayan bir sezon oldu. Ama bir yandan da her an her saniye siz milyonların sevgisini ve desteğini hissedebildim. Sizin her an gösterdiğiniz bağlılık sayesinde sezon sonuna doğru işleri biraz olsun yoluna koymayı başardık.

Benim Fenerbahçe’deki tecrübeme sadece iki sezon şeklinde özetleyemeyiz. Bu hikaye bunun çok daha ötesinde bir hikaye. Çünkü bu iki sezon boyunca bir aileye ait oldum. Dev bir aileye. Bu ailenin değerlerini benimsedim ve bu renkleri en iyi şekilde temsil edebilmek için elimden gelenin en iyisini yaptım. Benim tek üzüntüm sizin fazlasıyla hakettiğiniz kupaları kazanarak kulübün muhteşem tarihinin daha büyük bir parçası olamamış olmak. Ama sizin sayenizde Fenerbahçe artık benim hikayemin bir parçası oldu. Kendi sahamızda oynadığımız her maçı çok özel kıldınız. Her zaman benim arkamdaki itici güç oldunuz. Beni sürekli bu renkleri en yukarıya taşımak için kendimi aşmaya zorladınız.

Hepinize ama hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Buradaki evsahipliğinizden iki yıl boyunca hayatıma eşlik etmenizden ve beni her zaman desteklemenizden dolayı teşekkür ederim. Bende sadece güzel tatlar bırakan anılarla size görüşmek üzere demek üzereyim. Bu bir elveda değil çünkü sizlerin sayesinde İstanbul ve Fenerbahçe’nin kalbimde her zaman bir yeri olacak. Her zamankinden güçlü bir şekilde söylüyorum. Bu renkleri, bizim renklerimizi taşımış olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Bu büyük kulübe, başkanımıza, hocama, takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. İnanıyorum ki gelecek sezon yine taraftarın sonsuz desteğiyle Fenerbahçe gururla hak ettiği yerde olacak ve ben bundan çok mutlu olacağım. Ve şunu asla unutmayın: Benim için İstanbul her zaman sarı ve lacivert olacak.

Valbuena’nın bu mesajından sonra sosyal medyada Fenerbahçeli taraftarlar çok sayıda duygusal mesaj paylaştı. İşte onlardan bazıları:

Çubuklumuzla mücadele etmenin kıymetini bizlere her zaman gösterdin, büyük ailemizin bir parçası oldun. Seni hiç bir zaman unutmayacağız.

Seni kocaman kucaklıyoruz çocuk adam.

Fenerbahçe’ye yanlış zamanda gelen doğru adam. Hırsı, isteği, azmi, asla vazgeçmemesi, formanın hakkını her zaman sonuna kadar vermesi… Yedek oturduğunda tek problem çıkarmaması. Keşke daha güzel zamanda seni izleyebilseydik. Yolun açık olsun yüreği dev adam.

Futbol takımına dair iyi şeyler de var dedirten tek adamdı. Gerek topçuluğu gerek profesyonelliğiyle kusursuz bir profil. Böyle karakterlere yine dek geliriz umarım. Yolun açık olsun Valbuşum.