Gündem

MEB’ten Emine Bulut’un kızına eğitim desteği

MEB’ten acılı kıza yardım eli geldi. Milli Eğitim Bakanlığı, Emine Bulut’un kızına eğitim hayatı boyunca yardım ederek psikolojik destekte de bulunacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Kırıkkale’de eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut‘un 10 yaşındaki kızına öğrenim hayatı boyunca eğitim yardımı ile sosyal ve psikolojik destek verilecek. MEB’ten uzanan bu yardım eli Emine Bulut’un acılı kızına destekler sunacak.

MEB’ten eğitim desteği

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, MEB, Kırıkkale’de 18 Ağustos’ta, annesi Emine Bulut’un babası tarafından öldürülmesine tanık olan 10 yaşındaki kıza destek için harekete geçti.

Bakanlıkça alınan karar çerçevesinde tanık olduğu olayın küçük kızın hayatını olumsuz etkilemesini önlemek amacıyla Kırıkkale’de MEB rehberlik uzmanlarının da yer aldığı ekip oluşturulacak.

Küçük kızın öğrenim hayatı boyunca ihtiyacı olan eğitim yardımı ile sosyal ve psikolojik destekler bu ekip tarafından sağlanacak. Ayrıca, akademik, sosyal ve duygusal süreçleri yakından takip edilecek ve buna uygun şekilde destekler sunulacak.

Yakınlarının tercihi doğrultusunda ilde istediği bir okula yerleştirilecek küçük kız, ilgi ve yeteneklerine uygun şekilde spor ve sanat eğitimlerine yönlendirilecek.

Kırıkkale’de anneannesi ve dedesinin yanında yaşayan Emine Bulut’un 10 yaşındaki kızının, MEB yetkililerince ziyaret edildiği öğrenildi.

Ne olmuştu?

Emine Bulut, Kırıkkale’de eski eşi Fedai Baran tarafından öldürüldü. Cinayet, 18 Ağustos’ta Menderes Caddesi’nde kafede işlendi. Eski eş Fedai Baran 4 sene önce boşandığı eski eşi Emine Bulut ve kızı F.B.B. ile bir kafede buluştu. Eski eşler arasında tartışma çıktı. Kısa sürede aralarındaki kavga büyüdü ve Fedai Baran kızının gözleri önünde eski eşini yanındaki bıcakla çeşitli yerlerinden yaraladı.

Fedai Baran cinayetin sonrasında olay yerinden taksiye binerek kaçtı. Emine Bulut kanlar içinde hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.