Gündem

Meclis'te yumruklu kavga! Vekilin burnu kırıldı

Meclis'te CHP'li ve AK Partili vekiller arasında yumruklu kavga çıktı. Kavgada AK Partili Fatih Şahin'in burnu kırılırken, kürsüde de hasar oluştu.

TBMM Genel Kurulunda anayasa değişiklik teklifi görüşmeleri devam ediyor. 3. maddenin görüşmeleri tamamlandıktan sonra oylamaya geçildi. Teklifin 3. maddesinin oylaması sırasında AK Parti ve CHP'li vekiller arasında yaşanan tartışma nedeniyle oylama durdu.

VEKİLLER YUMRUKLAŞTI

Meclis'te görüşülen anayasa değişikliğinin 3. maddesi oylama esnasında milletvekilleri oylarını kullanmak üzere yerlerinden kalkarak, kabinlere doğru yöneldi. Bu sırada AK Parti milletvekilleri ile CHP milletvekilleri arasında itişmeler yaşandı. Daha sonra olay büyüyerek yumruklaşmaya varan tartışma çıktı.

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:358px; width:640px" />

AK PARTİLİ VEKİLİN BURNU KIRILDI

Kavgada AK Partili Fatih Şahin'in burnu kırıldı. Şahin Güven Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

KILIÇDAROĞLU İLE KURTULMUŞ GÖRÜŞTÜ

Bu sırada AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de salonda bulundu. Tartışmanın ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş görüştü. 

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:360px; width:640px" />

Olayların yatıştırılması sonrası 3. Maddenin oylaması yeniden yapıldı...

HASAR OLUŞTU

Kavga sırasında milletvekillerinin konuşma yaptığı kürsü ve ses sistemi zarar görerek çalışamaz hale geldi. Kürsünün yerinden çıktığı görüldü. Genel Kurul salonunun bazı yerlerinde de hasar oluştu. 

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:606px; width:464px" />

Salonun ortasında bulunan "Atatürk çiçeği" ile stenografların görev yaptığı masa zarar gördü. Oylama zarflarının atıldığı kupaların bulunduğu sehpa da kavga esnasında yerinden kaldırıldı. Stenografların oturduğu koltuğun bir milletvekili tarafından havaya kaldırıldığı, kupaların milletvekilleri tarafından birbirlerine fırlatıldığı görüldü. 

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:606px; width:464px" />

3. MADDENİN AÇIKLAMASI

Maddeye göre, milletvekili seçilebilme yaşı 25'ten 18'e indirilecek. "Askerlikle ilişiği olanların" milletvekili adaylığına başvuramaması da öngörülüyor.

Maddenin görüşülmesine başlanmadan önce Genel Kurulda, dün maddelerin sonuç tutanağına imza atıp atmama konusunda usul tartışması yaşandı.

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:476px; width:640px" />

BAŞBAKAN VE VEKİLLER HASTANEDE

Anayasa değişikliği teklifinin beşinci maddesinin kabul edilmesinin ardından TBMM'den ayrılan Başbakan Yıldırım, Güven Hastanesi'ne geldi. Meclis Genel Kurulundaki kavgada yaralanan Şahin'e "geçmiş olsun" temennisinde bulunan Yıldırım, doktorlardan bilgi aldı.

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:360px; width:640px" />

Başbakan Yıldırım ile TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, AK Parti Grup Başkanvekilleri Bülent Turan ve Mehmet Muş ile bazı AK Parti'li milletvekilleri de hastaneye gelerek Şahin'e "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

 • USD
  0,20
  3,7544
 • EURO
  0,27
  4,6619
 • ALTIN
  0,30
  162,66
 • PETR
  0,68
  65,2900