Gündem

Mehmet Görmez ölümden döndü

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in Van'da katıldığı temel atma töreninde fırtına nedeniyle platform çöktü. Görmez ve davetliler ölümden döndü.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Van İl Müftülüğü için Eski Araştırma Hastanesi yakınlarında yapılacak binanın temel atma törenine katıldı.  Törene Görmez'in yanı sıra Van Valisi İbrahim Taşyapan, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, kurum amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Tören aniden esen fırtınanın azizliğine uğradı. AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay’ın konuşması sırasında davetliler için kurulan platformun demir ayaklıkları fırtına nedeniyle yerinden çıktı. Yaşanan çökme esnasında davetliler etrafa kaçışırken, Mehmet Görmez ise korumalar tarafından alandan çıkarıldı.

Aralarında Mehmet Görmez’in de bulunduğu çok sayıda davetli adeta ölümden döndü. Fırtına nedeniyle kısa süreliğine ara verilen tören, daha sonra butona basılarak temele ilk harcın dökülmesiyle son buldu. Görmez ve beraberindekiler ise daha sonra buradan ayrıldı.

 • USD
  0,21
  3,7906
 • EURO
  -0,11
  4,6614
 • ALTIN
  0,01
  161,93
 • PETR
  1,72
  67,3100