Gündem

Melih Gökçek’in evini boksörler ve güreşçiler bastı!

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in evindeki kamera sisteminin sökülmesi için gelen ekibin içinde güreşçilerin ve boksörlerin olduğunu iddia etti.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in tüm Dikmen Vadisi’ni sesli ve görüntülü olarak 24 saat izleyip kayda aldığı şeklinde sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunmuştu. Sonrasında Melih Gökçek’te, kameraların belediye lojmanlarına ait olduğunu, sadece görüntü kamerası olduğunu paylaşmıştı. Bunun üzerine ANFA’dan kameraların sökülmesine ilişkin Melih Gökçek’e tebligat gönderildi. Gökçek, sosyal medya hesabından ANFA’dan 15-20 kişilik bir ekibin kameraları sökmek için geldiğini duyurdu: 

“Bana geçtiğimiz günlerde, ANFA’dan bir tebligatla güvenlik kameralarını sökmek istedikleri bildirildi. Ben de gelin sökün diye çağrıda bulundum. Bugün saat 11.30 sıralarında evimde eşimle birlikte otururken 15/20 kişilik bir grup kamera sökmeye geldiler.”

​”Gelenler içinde boksörler, güreşçiler ne ararsanız var. Anraka Dağ başı, Mansur Yavaş’ın A Takımı iş başında. Hatırlıyor musunuz? Beypazarı’nda Mansur’un arkadaşları adam dövmüşlerdi. Bir anda gözümün önüne o görüntüler geldi.

“Adam gibi ya 2 kişiyle kameraları sökecekseniz sökün ya da sizi içeri almıyorum dedim. Gelenlere haber gönderdim. O sırada polis geldi ve gelen A Takımını dağıttı, iki teknisyen şu anda sökümü yapıyor.”

​”Eşinizle birlikte evinizde otururken 15/20 kişilik bir grupla gelinmesi demek, aileye yapılan en büyük saygısızlıktır. Sizin 15/20 kişiyle gelmeniz aslında kendinizden korkmanızdır. Unutmayın Türkiye hukuk devletidir, zorbalık yapanın yanına hiçbir şey kar kalmaz.

​Gökçek’in ayrıca söküm işlemi yapan gruptaki görevlilere sorular sorduğu görüldü. Gökçek, bir videoda “Hadi bana Dikmen Vadisini kameralardan gösterebilir misin?” derken bir diğerinde ise kameralarda ses sistemi olmadığını görevliye teyit ettirmeye çalışıyor.