Gündem

Meral Akşener: Celal Adan hepimize nesebi gayri sahih dedi!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Meclis grup toplantısında MHP Milletvekili Celal Adan ve HDP’li Fatma Kurtulan’a tepki gösterdi.

 İYİ Parti lideri Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu. Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın görevden alınmasından ‘HDP’liler İYİ Parti’ye oy verdi’ diyen HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan’a kadar her konuda konuştu. MHP Milletvekili Celal Adan’ın ‘Nesebi gayri sahih (gayrimeşru) sözlerine yanıt verdi. İşte Meral Akşener’in grup toplantısında öne çıkan sözleri:

HDP’YE KİM OY VERDİ?

Madem 24 Haziran’da HDP seçmeni bize oy verdi, HDP’ye kim oy verdi? Biz, işte tam olarak bu matematik hesaplarından kurtulmak için parti kurduk ama görülüyor ki Sayın Bahçeli’nin yeni kurbanı Fatma hanım. Rahatlarını bozduk rahatlarını. İktidarıyla muhalefetiyle bugünkü tüm partiler 17 yıldır siyasetteler. Onların kendi başlarına tabloyu değiştirmeye güçleri yetseydi, bugüne kadar yapılan 15 seçimde değiştirirlerdi. Türk siyasetinde tabloyu İYİ Parti değiştirdi. Bu başarımızın birilerine ciro edilmesine müsaade etmeyiz. Terörle yokluk arasında sıkışmış bölge gençlerini çaresiz bırakmayacağız. Kendi evlatlarını öldüren bir cinayet şebekesini savunmaktan başka ne iş yaptınız? Ne yaparlarsa yapsınlar artık boş. 17 yıllık tiyatronun perdesi İstanbul’da kapandı. Bizi birbirimize düşman etmeye çalışanlar gidecek, düşmanlıklara son vereceğiz. Kimsenin izzetine, şerefine söz ettirmeyeceğiz.

MERKEZ BANKASI BAŞKANI DEĞİL DAMAT GÖREVDEN ALINMALIYDI

Siyasetçilerin, kurumların kanunlarıyla, düzenlemeleriyle yapboz tahtası gibi oynanıyor. Merkez Bankası Başkanı’nın görevden alınması bunun en bariz örneği. Sayın Erdoğan asıl görevden alınması gereken kişinin damadı olduğunu göremiyor. Damat bey geçen sene açıkladığı yeni ekonomi programındaki bütçe açığı hedefinin yüzde 80’ini ilk 6 ayda doldurdu. Görevden almanız gereken kişinin damadınız olduğunu herkes görüyor, sizde görün. Yerde ‘grafit’ var Sayın Erdoğan. Her yere kukla bürokratları getirip, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde inat ettiğiniz sürece bu iş daha iyiye gitmeyecek. Damada göre her şey 3.6 röntgen, her şey ne çok iyi ne de felaket. Kağıt üzerinde düşürdükleri enflasyon markette, manavda, pazarda bir türlü düşmüyor. Milletin halini ne zaman göreceksiniz?

AYNI SÖZLER SİZE DE SÖYLENİR

2015 yılındaki seçim sürecinde, şantaj kasetimin bulunduğu kamuoyuna yansıdı. O süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti’den insanlar aradı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de görevlendirdiği bir kadın genel başkan yardımcısı aracılığıyla ‘kaset kumpası ile ilgili gereken her türlü bedeli ödedik, Meral Hanım kendini yormasın, üzmesin’ mesajını iletti. İşin ucunu bırakmayarak bu kumpasla mücadele ettim. Mahkeme safhasını sonuna kadar takip ettim. Bir kadın hakim tarafıma iftirada bulunun 3 kişi hakkında korkusundan beraat kararı verdi. 1 Kasım seçimleri sonrasında parti kurma yolunda birçok erkek arkadaşıma olduğu gibi cinsiyetim üzerinden tarafıma ve aileme çok çirkin iftiralar atıldı. O dönem Celal Adan hepimize ‘nesebi gayri sahih’ dedi. Burada siyasi kimliklerimize eleştiri yok. Ölmüş annelerimizin bedeni üzerinden bize ‘nesebi gayri sahih’ denildi. Mahkemede bu kişi de beraat etti. Sayın Erdoğan, iktidarınızda ‘nesebi gayri sahih’ demek serbest kaldı, övünün, övünün. Sayın Erdoğan bir gün devran döner aynı sözler size de söylenir. 5 yıldır bir kadın olarak bedenim üzerinden sövüldü. AK Parti’li kadınlarımıza sesleniyorum, gelin kardeşim artık kucaklaşalım. Bu tıyneti, niyeti bozuk iktidardan yüz çevirme vakti geldi. Hele bir iktidara gelelim o zaman kadına nasıl hak, nasıl değer verilirmiş görürsünüz. Bizim kavgayla gürültüyle kaybedecek vaktimiz yok. Gecekonduların, genç işsizlerin sesi olmaya devam edeceğiz. Siyasete seviye gelecek. Hiçbir propaganda hakikati çarpıtmayı başaramayacak. Biz onlara uymayacağız, mecbur kalıp onlar bize uyacaklar. Tek amacımız, bugün muhalefette, yarın inşallah iktidarda Türk milletine hizmet etmek olacak.