Gündem

Ruhani'nin özel temsilcisi Ankara'da; Kritik görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Mahmud Vaizi’yi kabul etti. Görüşmeye Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya da katıldı.

Döviz kurlarındaki hızlı tırmanış sürerken Merkez Bankası, "Gerekli adımlar atılacaktır" uyarısı yaptı. Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada, "Piyasalarda gözlenen sağlıksız fiyat oluşumları yakından takip edilmektedir. Gelişmelerin enflasyon görünümü üzerindeki etkileri de dikkate alınarak gerekli adımlar atılacaktır" denildi.

Açıklamanın hemen ardından, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile görüşmek üzere Ak Parti Genel Merkezi'ne gitti.

Açıklama öncesi 4.50 ile yeni tarihi rekor düzeylerini gören dolar, Merkez Bankası’nın açıklamasının ve Çetinkaya'nın Ak Parti'ye gittiğinin duyulmasının ardından 4.41 liraya kadar çekildikten sonra 4.43 - 4.44 lira aralığına döndü.

ÇETİNSAYA'NIN AK PARTİ'DE OLMA SEBEBİ BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Merkez Bankası Murat Çetinkaya'yı sürpriz şekilde AK Parti Genel Merkezi'ne davet etmesinin nedeni de belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Genel Merkezi'nde İran heyeti ile toplantısına Çetinkaya'nın da katılacağı öğrenildi.

Erdoğan'ın İran Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Mahmud Vaizi ve beraberindeki heyetle AK Parti Genel Merkezi'nde yapacağı görüşmenin rutin gündeminin daha önce imzalanan İran ile yerel para birimi ticareti anlaşması olduğu, Çetinkaya'nın da bu nedenle toplantıya davet edildiği öğrenildi. 

VAİZİ 15.00'TE AK PARTİ GENEL MERKEZİ'NE GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde İran Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Mahmud Vaizi’yi kabul etti.