Gündem

Milli Piyango İdaresinden "büyük ikramiye" açıklaması

Milli Piyango İdaresi, yılbaşı çekilişinde 70 milyon TL'lik ikramiye talihlisinin henüz başvuruda bulunmadığını açıkladı. 14 günlük kayıp dudak uçuklattı


Milli Piyango İdaresi (MPİ) Genel Müdürlüğü'nce, 31 Aralık 2018'deki yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiye talihlisinin, henüz idareye başvuruda bulunmadığı ve ikramiye ödemesinin yapılmadığı bildirildi.

Milli Piyango İdaresi'nden (MPİ) yapılan açıklamada, bazı basın yayın organları ve internet siteleri ile sosyal medyada, 70 milyon liralık yılbaşı özel çekilişi büyük ikramiyesiyle ilgili asılsız haberlere yer verildiği belirtildi.

ÜSKÜDAR'DAN ALINMIŞTI

Açıklamada, 31 Aralık 2018'deki yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyenin Kadıköy Şubesi'ne sevk edilen ve bu şubece de Ali Özçalımlı isimli bayiye satılan 7615536 numaralı tam bilete isabet ettiği hatırlatılarak, "Söz konusu biletin talihlisi ikramiyesini almak üzere henüz idaremize başvuruda bulunmamış ve ikramiye ödemesi yapılmamıştır." değerlendirmesinde bulunuldu.

14 GÜNLÜK KAYBI 484 BİN LİRA 

Talihlinin günlük kaybı ise dudak uçuklattı. Büyük ikramiye talihlisi 70 Milyonluk ikramiyeyi alıp vadeli olarak bankaya yatırmış olsaydı 14 günde yaklaşık 484 bin lira gelir elde edecekti.