Gündem

Milli Savunma Bakanlığı: Yaralılarını aldılar

MSB, PKK/YPG’nin Güvenli Bölge’den çıkışının takip edildiğini belirterek “39 araçlık konvoy Resulayn’a giriş çıkış yaptı” açıklamasında bulundu

Milli Savunma Bakanlığı PKK/YPG’nin Güvenli Bölge’den çıkmasının yakından takip edildiğini belirterek “Çoğu ambulans 39 araçlık konvoy

Milli Savunma Bakanlığınca, Türkiye ile ABD arasında varılan mutabakat çerçevesinde, terör örgütü PKK/YPG’nin 120 saat içerisinde Güvenli Bölge’den çıkmasının yakından takip edildiği bildirildi.

Yakından takip ediliyor

Bakanlık’tan yapılan açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye ile ABD arasında varılan mutabakat çerçevesinde, PKK/YPG teröristlerinin 120 saat içerisinde bölgeden çıkmasını yakından takip etmektedir.” bilgisine yer verildi.

Çoğu ambulans 39 araç

“Bu kapsamda kesinlikle hiçbir engelleme yapılmadığı gibi emniyetle kullanılacak yolların bilgileri ABD’li askeri yetkililere eksiksiz iletilmiştir. Kaldı ki bugün, çoğu ambulanslardan oluşan 39 araçlık bir konvoy, Rasulayn’a emniyetle giriş ve çıkış yapmış, yaralıların ve bazı kişilerin bölgeden emniyetle tahliyesi sağlanmıştır. Konuyla ilgili ABD askeri yetkilileri ile yakından koordine devam etmektedir.”