Gündem

Muharrem İnce: Apolet tartışmasını fazla uzattım

24 Haziran seçimlerinde CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, "Hatalarımı biliyorum, apolet tartışmasını fazla uzattım." dedi.

24 Haziran seçimlerinde CHP Cumhurbaşkanı Adayı olan Muharrem İnce, Habertürk TV'de düzenlenen Türkiye'nin Nabzı programında Didem Arslan'ın sorularını yanıtlıyor.

İnce, "Çatı aday doğru değildir, 2014'de de aynı şeyi savundum. Her parti kendi adayını gösterirse katılım artar" dedi.

CHP'den yeterince destek aldınız mı sorusuna İnce, "Sayın Kılıçdaroğlu sürekli aradı, ben kimseye haksızlık etmem, ne gerekiyorsa yaptı ama bazı yerlerde çok can sıkıcı şeyler oldu. Örgüte çok teşekkür ederim çok çalıştılar, bir iki küçük can sıkıcı şey oldu, insanlar o sıcakta CHP üyesi olsun olmasın pek çok insan kampanyaya destek verdi. Sadece 15 milyon bana oy veren değil, güvenlik kuvvetleri de harika şeyler yarattılar. Gençler sosyal medyada harika şeyler yarattılar" cevabını verdi.

İnsanların çok destek olduğunu belirten İnce, "Bende altı tane alyans var, zarfı ile saklayacağım, harçlığından gönderen öğrencinin beş lirası var, saklayacağım" dedi. İnce, "Bağışlar harcandı, 150 bin kişi bağış yaptı." dedi.

İnce, "Bir mitingde, polisler kıyafetine sakalına takkesine bakarak polisleirn marjinal gruptan olduğunu tahmin ederek abana zarar vereceğini düşündüler, oysa bana geldi, 'Sen düzgün bir adamsın, CHP'li bir adaya oy vermek hayal edebileceğim birşey değildi ama sana oy vereceğim' dedi" şeklinde konuştu.

"Zafer hazırlık demektir" diyen İnce, Mustafa Kemal'in Büyük Taarruz hazırlığından örnek verdi. Gediz'de Kütahya'da yenildiğinde geri çekildi hazırlıklarını yaptı" ifadesini kullandı. İnce "Bütün bu hazırlıkları yapıp önümüzdeki seçime böyle gitmek" vurgusu yaptı.

"HATALARIMI BİLİYORUM"

"Hatalarımı biliyorum, apolet tartışmasını fazla uzattım." diyen İnce, "Erdoğan 32 miting yaptı ben 107 yaptım, yetmez keşke geceleri de yapsaydım, gidemediğim yerler var" dedi.