Gündem

ODTÜ Rektörlüğü’nden geri adım: Bahar Şenliği yapılacak

ODTÜ Rektörlüğü, maddi nedenlerle iptal edilen 33. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği’nin sanatçılardan gelen destekle yapılacağını duyurdu. Fakat şenlik Devrim Stadı’nda yapılmayacak.

ODTÜ’de her yıl düzenlenen bahar şenliklerinin maddi gerekçeler nedeniyle iptal edildiği iddia edilmişti. Ardından Rektör Mustafa Verşan Kök, şenliklerin iptal edilmediğini, öğrencilerin yaptıkları anlaşmadan vazgeçtiğini söylemişti. Kök, her konuda anlaştıklarını anlattı, “Bu aşamadan sonra LGBT, Marksist, aşırı sol ve HDP’li gruplarla toplantı yapıp bu karardan vazgeçtiler” dedi.

“ŞENLİK YAPILSIN” KARARI

Şenliklerin yapılmayacağını duyan sanatçılarsa ODTÜ’de ücretsiz konser vermeyi teklif etmişti. O sanatçılardan biri de Haluk Levent’ti. Haluk Levent, Ankara’da ODTÜ Rektörü Mustafa Verşan Kök’le bir araya geldi. İşte o görüşmeden, “Şenlik yapılsın” kararı çıktı.

ÖĞRENCİLER TARAFINDAN, ÖĞRENCİLER İÇİN TEMASI

Karar öğrencilere mail yoluyla iletildi. Bildiride şenliğin rektörlük tarafından iptal edilmediğinin bir kez daha altı çizildi. “Şenliğin geleneksel, yani öğrenciler tarafından, öğrenciler için yapılması teması önerilmiştir” denildi. Ücretsiz konser teklifinde bulunan sanatçılara da teşekkür edildi.

33. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği, 24-25-26 Nisan’da yapılacak.

DEVRİM STADI LİSTEDE YOK

Değerli Mensuplarımız,
12 Nisan 2019 tarihinde 33. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği hakkında size gönderdiğimiz bilgilendirme mesajında yer aldığı gibi, Şenlik üniversitemiz tarafından iptal edilmemiş olup, Şenliğin geleneksel (öğrenciler tarafından, öğrenciler için yapılan) teması ile yapılması önerilmiştir.


Üniversitemiz tarafından önerilen Şenlik teması; ODTÜ öğrencilerinin potansiyelini ve üniversitemizin uluslararası boyutunu öne çıkaran, ticari amaç gütmeyen, öğrenci topluluklarının katkıları ile gerçekleştirilecek şekilde planlanmıştır. Üniversitemizin yaptığı bu öneri, ilgili topluluğun değerlendirmesi durumunda desteklenecek ve ivedilikle ilgili makamlara resmi izin başvurusu yapılacaktır.
33. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği’nin gerçekleşmesi durumunda pek çok değerli sanatçı ve kişi gönüllü destek ve katılımını beyan etmiştir. Bundan büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtir, teşekkür ederiz.
Üniversitemizin Uluslararası Gençlik Topluluğu’na önerdiği 33. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği’nin formatında;
– Kültür ve Kongre Merkezi Salonlarının tümünün mesai saatleri içinde topluluk etkinlikleri (tiyatro, söyleşi, müzik dinletisi, dans gösterisi, vb.) için kullanımı,
– Dereboyunda Müzik Toplulukları (MT) Sahnesi,
– Kültür ve Kongre Merkezi önünde Jazz Sahnesi,
– Kültür ve Kongre Merkezi otopark alanının saat 22.00’ye dek öğrenci toplulukları tarafından açılacak stantlar, Radyo Topluluğu etkinliği ve konserler için kullanımı, Rektörlük olanakları ile kurulacak sahnede müzik topluluklarının sahne alması, Elçilik katkıları ile gelecek sanatçıların konseri, uluslararası öğrenci stantlarının kurulması ve ticari gıda stantları yerine kermes talebinde bulunan toplulukların hazırlayacakları yiyecek stantları yer almaktadır.
33. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği’nin 24, 25, 26 Nisan 2019 tarihlerinde, yukarıda önerilen çerçevede ve mekanlarda, sosyal medyadan desteklerini belirten değerli sanatçılarımızın da katkıları ile zenginleştirilerek gerçekleşmesini yürekten temenni ederiz.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.