Gündem

Osman Sarıgün adliyeye sevk edildi

Ankara Çubuk’ta şehit Piyade Er Yener Kırıkçı’nın cenazesi sırasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na saldıran Osman Sarıgün adliyeye sevk edildi

Ankara Çubuk’taki şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün, savcılığa sevk edildi.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit Piyade Er Yener Kırıkçı’nın cenazesi sırasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün, jandarmada gerçekleştirilen işlemlerin ardından savcılığa sevk edildi.

Adliye binasına arka kapıdan alınan Osman Sarıgün, savcılık sorgusuna girdi. Söz konusu şüphelilerin dışında saldırı eylemine katılanların tespitine ilişkin çalışmaların devam ettiği belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Kılıçdaroğlu Hakkari’de şehit düşen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı’nın cenaze töreni için Ankara Çubuk’taydı. Baba Mustafa Kırıkçı ile anne Ayşe Kırıkçı’ya başsağlığı diledi.

Ardından bir grup CHP liderini önce yuhaladı ardından fiili saldırıda bulundu. Bazıları araçların üzerine çıkarak Kılıçdaroğlu’na yumruk atmak istedi. Bu sırada devreye korumaları ve jandarma girdi. Cenaze törenini provoke eden grup jandarma ve korumalara rağmen CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yumruk ve tekme atmayı başardı. Gruptan bu sırada tekbir sesleri de yükseldi. Olay yerinden uzaklaştırılan Kılıçdaroğlu güvenli bir eve alındı. Doktorların ilk müdahalesinden sonra CHP liderinin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

BAKAN HULUSİ AKAR VE MANSUR YAVAŞ DA ORADAYDI

Cenaze töreninde CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da vardı. Cenazedeki provokasyondan sonra şehidin naaşı tören alanına getirildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Çubuk’ta şehit Piyade Er Yener Kırıkçı’nın cenazesinde saldırıya uğramıştı. Saldırıya ilişkin Çubuk Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında 9 kişi gözaltına alınmış; şüphelilerden 3’ü savcılık tarafından serbest bırakılırken, 5’i ise adli kontrol şartıyla salıverilmişti.