Gündem

Öztürk Yılmaz'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler

'Türkçe ezan' sözleri nedeniyle Gürsel Erol ile birlikte Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilen Öztürk Yılmaz Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirdi.

Türkçe ezan açıklamalarının ardından Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilen CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, düzenlediği basın toplantısıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirdi. 

Öztürk, TBMM'de açıklama yaptı. Öztürk'ün açıklamasından satırbaşları şöyle:

- Atatürk'e kefere deniliyorsa, aşağılanıyorsa, CHP'nin geçmişi eleştiriliyorsa buna sessiz kalmak CHP'nin politikası değildir. Biz de o karşı duruşu sergiliyoruz. Dışarıdan devşirme adaylar için kulisler yapanlar CHP'nin politikalarını ihlal etmişti. Büyükşehirler için aday yokmuş gibi dün gelenleri aday gösterme girişiminde bulunanlara karşı duruş sergiliyoruz.

- Bütün seçimleri kaybedip koltuğunu terk etmemek CHP politikası olamaz.

- Yeni büyükelçi olup bırakmıştım, ben senden bir şey istemiyorum.

- Sen istiyorsun ki çekip gideyim. Neden? Çok iyi biliyorsun ki sen yönetemiyorsun ve ben de bir hazırlık içindeyim. 

- Eften püften gerekçeyle disipline sevk edemeyeceğini biliyorsun.

- Bu CHP'nin değerlerini sonuna kadar savunmak zorundayız. Sen istiyorsun ki Öztürk yılmaz partiden defolup gitsin, çünkü koltuğundan korkuyorsun, rakip olarak görüyorsun.

- 9 seçim kaybetmiş birisi olarak bu yola müracaat etmen yanlıştır. Tarih seni yargılayacak. Bir insan bir Selefi'nin iftirası, propagandasına maruz kaldı, dinini savundu diye ihraç edildiğini yazacak.