Gündem

Pakistan fırtınayla altüst oldu: 3 ölü, 35 yaralı

Pakistan Karaçi kum fırtınasına teslim oldu. Şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle çatıların ve ağaçların uçtuğu şehirde, 3 kişi öldü, 35 kişi yaralandı.

Pakistan Karaçi’de toz fırtınası yaşamı zorlaştırdı. Fırtına nedeniyle şehirde 3 kişi öldü, 35 kişi ise yaralandı. Şehirdeki havayolu ulaşımı da fırtınadan olumsuz etkilendi. Uçuşların tamamı fırtına geçinceye kadar durduruldu. Fırtına nedeniyle bir okul çöktü, bir tekne de alabora oldu.

PAKİSTAN FIRTINANIN ETKİSİ ALTINDA

Karaçi’de Pazar akşamı başlayan sağanak yağış ve toz fırtınası etkisini göstermeye devam ediyor. Pakistan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, fırtınanın bugün de devam edeceğini açıkladı. Fırtına nedeniyle şehirde 3 kişi öldü, 35 kişi ise yaralandı. Hayatını kaybedenlerden 2’si çatı uçması, 1’i ise ağaç yıkılması sonucu öldü.

pakistan kum fırtınası

HALK SOKAĞA ÇIKAMIYOR

Şehirde çatıların uçmasına, ağaçların devrilmesine sebep olan fırtınaya karşı halkı uyaran yetkililer, vatandaşlara evde kalmalarını önerdi. Pek çok yerleşim yeri ve yol zarar gördü. Bu nedenle arama kurtarma çalışmaları için ekipler teyakkuza geçti.

ÜLKENİN EN BÜYÜK KENTİ FIRTINAYA TESLİM OLDU

Ülkenin en büyük, dünyanın ise 11’inci büyük şehri olan Karaçi, aynı zamanda ülkenin ticaret ve sanayi merkezi olma özelliğini de taşıyor.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.