Gündem

İstanbul'da Reina saldırganı alarmı!

Reina saldırısının failinin Bağcılar Metro'da görüldüğü ihbarı üzerine polis metroyu kapatırken bir kişi gözaltına alındı. Bir süre sonra metro açıldı

Bağcılar metro seferleri durduruldu. Kirazlı durağı kapatıldı. Polis, Reina'ya saldıran teröristin eşkaline benzer bir kişinin görüldüğü yönündeki ihbar üzerine harekete geçti. Metro istasyonu kapatılırken, özel harekat ekipleri bölgeye sevk edildi. 1 şüpheli gözaltına alındı. Yaklaşık 1 saat kapalı kalan metro daha sonra seferlerine başladı.

SALDIRGAN ÇIKMADI

Polis, Reina'ya saldıran teröristin eşkaline benzer bir kişinin görüldüğü yönündeki ihbar üzerine harekete geçti. İstasyon ve çevresindeki aramalar sürerken gözaltına alınan kişinin Reina saldırganı olmadığı öğrenildi. Kapatılan Kirazlı metro istasyonu ise açıldı.

" style="border-style:solid; border-width:3px; height:467px; width:625px" />

HAVALİMANI GÜVENLİĞİ ARTTI

Atatürk Havalimanı Metro girişinde de güvenlik önlemleri artırıldı. Polis daha önce başlattığı şüpheli şahıslar üzerinde ki aramalarını da sıklaştırdı. Bazı noktalara da özel Harekat polisleri de metro girişine konuşlandı.

HALA BULUNAMADI

Yılbaşı gecesinde Ortaköy'de bulunan ünlü gece kulübü Reina'ya uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlenmişti. Saldırıda 39 kişi yaşamını yitirirken, 4'ü ağır 65 kişi de yaralandı. Terörist olayın ardından kaçmıştı.

POLİSİN ELİNDEN Mİ KAÇTI

Reina saldırganının polisin elinden kaçtığı iddiası gündeme geldi. İstanbul’da 2 Ocak Pazartesi’yi 3 Ocak Salı’ya bağlayan gece, Bakırköy Ekrem Kurt Bulvarı’nda rutin uygulama yapan trafik polisleri, içinde 3 kişi bulunan beyaz renkli Toyota Auris marka aracı trafik kontrolü için durdurdu.

Sürücüden ehliyet ve ruhsat isteyen polis, arka koltukta oturan kişiyi Reina’yı kana bulayan Abdulgadir Masharipov’a benzettiği için kimlik istedi. Tam bu sırada sürücü gaza bastı ve araç bulvardan D-100 Karayolu istikametine yöneldikten sonra Topkapı yönüne ilerlemeye başladı.

ARAÇ BEYOĞLU’NDA BULUNDU

Şüpheli aracın peşine polis aracı takıldı. Kovalamaca sırasında şüpheli aracın arka koltuğunda oturan kişi tarafından 2 el ateş edildi.

Ateş sonucu polis aracının lastiği patladı ve kovalamaca sona erdi. Bölgede çalışmalarına devam eden ekipler, aracı Beyoğlu Piyalepaşa Mahallesi’nde bir ara sokağa park edilmiş halde buldu.

 • USD
  0,21
  3,7906
 • EURO
  -0,11
  4,6614
 • ALTIN
  0,01
  161,93
 • PETR
  1,72
  67,3100