Gündem

Rize-Artvin Havalimanı 1,5 yıl içinde açılıyor

Rize-Artvin Havalimani 1,5 yıl içerisinde açılacak. Toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize halkına müjdeli haberi verdi.

Rize-Artvin Havalimanı müjdesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Rize’nin Güneysu ilçesinde düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Recep Tayyip Erdoğan, müjdeleri sıraladı. Erdoğan Rize-Artvin Havalimanı’nın 1,5 yıl içerisinde açılacağını söyledi.

AA‘nın haberine göre; Erdoğan, Rize’nin Güneysu ilçesinde düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Burada halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, Rize-Artvin Havalimanı’nın 1,5 yıl içerisinde hizmete alınacağını bildirdi. 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’nin Güneysu ilçesinde toplu açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı. ( Cumhurbaşkanlığı / Cem Öksüz – Anadolu Ajansı )

Erdoğan, “Doğu Akdeniz’de petrol veya doğalgaz bulduğumuzda, bugün ülkemize karşı ileri geri konuşanların hepsi kapımızda sıraya girecek.” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’nu eleştirdi

“İstanbul’u sel bastı, beyefendi tatilde.” diyen Erdoğan, “Daha dün bir bugün iki. Ben başbakanlığımda da cumhurbaşkanlığımda da böyle tatil yapamadım.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah bir sonraki seçimde Türkiye’nin istisnasız tüm şehirlerini yıkım değil inşa belediyeciliğiyle tanıştıracağız.” dedi.

“Belediyeler hizmet dışında bir amaçla kullanılamaz”

Üç belediyedeki görevlendirmelerle ilgili de Erdoğan, “Önümüzdeki dönemde aynı hassasiyetle takibimizi, gerektiğinde irademizi ortaya koymaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Belediyeleri milletimize ve şehirlerimize hizmet dışında bir amaçla kullanan herkes, aynı akıbete uğramaya mahkumdur.” dedi.