Gündem

Şaban Vatan, Küçükçekmece’de istismara uğrayan kızın ailesine destek verdi

Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan Küçükçekmece’de istismara uğrayan küçük kızın ailesine destek olmak için evlerini ziyaret etti.

Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, Küçükçekmece’de cinsel istismara uğrayan 5 yaşındaki kız çocuğunun ailesini ziyaret etti.

“EN AĞIR CEZAYI ALMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Bianet’in haberine göre, ailenin evine giden Vatan, “bundan sonra hiçbir çocuğun zarar görmemesi için birlikte mücadele edeceğiz” dedi. Küçük kızın babası, “Sesimizi herkes duyana kadar hakkımızı savunacağız. O saldırganın en ağır cezayı almasını istiyoruz. Adalet istiyoruz” dedi. Mahallelinin ve kamuoyunun çabalarıyla zanlının kısa süre içerisinde yakalandığını belirten baba, emeği olan herkese teşekkürlerini iletti.

İKİ BABA BİRLİKTE ADALET MÜCADELESİ VERİYOR

Giresun’da evinin önünde yaralı olarak bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren, ölümüyle ilgili deliller karartılan Rabia’nın babası da oradaydı. Baba Şaban Vatan, “En azından sizin meleğiniz yaşıyor. Ona sarılın, onu koruyun” dedi. “Bundan sonra hiçbir çocuğun zarar görmemesi için mücadele edeceğiz” dedi. Çocukları için adalet mücadelesini sürdüren iki baba, uzun süre sohbet etti.