Gündem

Saldırganın babası: Oğluma terörist denilmesin

Gaziantep'teki çatışmada öldürülen akli dengesi bozuk saldırganın babası oğluna terörist denmesinden rahatsız olduğunu söyledi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde dün akşam saatlerinde yaşanan çatışmada öldürülen saldırganın 30 yaşındaki akli dengesi bozuk Müslüm Kasar olduğu belirlendi. Polisin ilk etapta terörist zannettiği saldırganın terör örgütlerinin yönlendirmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:399px; width:600px" />

Müslüm Kasar'ın cesedi otopsi yapılmak üzere, Adli Tıp Kurumu morguna götürülürken, polis ekipleri ölü ele geçirilen Müslüm Kasar'ın gece evinde inceleme yaptı.

"Oğluma terörist denilmesinden rahatsız oluyorum"

5 yıllık evli ve çocuğu olmadığı öğrenilen Müslüm Kasar'ın babası Musa Kasar bugün oğlunun cenazesini almak üzere Adli Tıp Kurumu morguna geldi. 

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:469px; width:600px" />

Burada gazetecilere konuşan Musa Kasar, oğlunun akıl sağlığının bozuk olduğuna ilişkin raporu bulunduğunu ve herhangi bir terör örgütüyle bağlantısının olmadığını belirterek şöyle dedi:

"Benim oğlum tedavi gören bir insan. Defalarca hastanelere götürdük. İlaç kullandı ve ilaç kullanmaya devam ediyor. Oğlum askere de gitti, fakat burada kendisinin durumunu görenler ona silah bile vermediler. Olayın yaşandığı gün de kendisine mont almak için çarşıya gitti. Nerden bulduğunu bilmediğim bir silahla emniyete ateş edince öldürülmüş. Oğluma terörist denilmesinden rahatsız oluyorum. Benim oğlum raporlu bir engelli. Akli dengesi yok fakat herhangi bir terör örgütüyle bağlantısı da yok." 

 • USD
  -0,28
  3,7812
 • EURO
  0,03
  4,6634
 • ALTIN
  0,01
  161,50
 • PETR
  1,72
  66,1400