Gündem

Seçimleri kaybettiğime bakmayın!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti karşısında girdiği bütün seçimleri kaybeden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bu kez Almanlardan yardım istedi.

Alman Focus dergisine konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 seçimlerinde Avrupa'ya Erdoğan'ı devirme sözü verdi. Kılıçdaroğlu Avrupa'nın desteğinin önemli olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında girdiği tüm seçimleri kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya'da Erdoğan'ı iktidardan indirme sözü verdi.

Ülkede yayın yapan Focus dergisine konuşan Kılıçdaroğlu, Avrupa'ya umut dağıttı.

2019 yılında Erdoğan'ı devirmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden CHP Lideri, Avrupa'nın bundan emin olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, şu açıklamaları yaptı:

2019’da Erdoğan’dan nihai olarak kurtulacağız. Demokrasiden yana olan bütün güçleri bir araya getireceğiz ve Erdoğan’ı iktidardan indireceğiz. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz.

AB’nin demokrasimizi güçlendirebilecek ve Avrupa standartlarının uygulanmasına yardımcı olacak her türlü katkısı önemlidir. Neticede Türkiye belli yükümlülükler üstlendi, bunları şimdi yerine getirmesi gerekiyor.

 • USD
  0,20
  3,7544
 • EURO
  0,27
  4,6619
 • ALTIN
  0,30
  162,66
 • PETR
  0,68
  65,2900