Gündem

Şehir hatları vapurunda iğrenç olay!

Kadıköy-Karaköy şehir hatları vapurunda 23 yaşındaki hukukçu Zeliha Milli taciz görüntülerini kaydederek paylaştı. Zanlının bulunması için polise başvuran Milli, ‘Toplu taşımada bunu yapan, daha kötüsüne de cesaret eder’ dedi.

Zeliha Milli, Karaköy-Kadıköy Şehir Hatları vapurunda yaşanan iğrenç olayı şöyle anlattı:

“Karaköy’den kalkan Kadıköy vapurunda gerçekleşti. Şahsın bacağını sallaması dikkatimi çekti. Sonrasında yaptığı hareketin farkına vardım. Kendisine fark ettirmeden, delil olsun diye videosunu çektim. Sonrasında ben ‘ne yapıyorsun’ diye müdahale ettim. Bu vapurdan çıkmasına izin vermeyeceğimizi söyledim. Kaçmaya başladı. İnsanlardan yardım istedim. İnsanlar ne olduğunu anlayana kadar kaçtı. O ara sahile yanaştık. Kaçamasın diye kaptan ile iletişime geçtim. Tek tek inenlere baktık.”

Vapurdan kaçmayı başardı

“Ama videodaki şahıs üzerindeki deri ceketini tuvalete bırakmış. Muhtemelen tuvalette bir kamuflaj yaptıktan sonra gözümüzün önünden kaçtı. Sonrasında karakola gidip ifade verdim. Videoyu sosyal medyaya koydum. Bir an önce bulunup cezalandırılmasını istiyorum. Polislerle birlikte çalışıyoruz. Elbet onu bulacağız. Olay sırasında soğukkanlı davranmamın sebebi, maalesef günlük hayatta bu gibi tacizlere artık şaşırmamamız. Şahsın kimliğinin tespit edilerek gereken cezayı alması adına elimizden geleni yapacağız.”

‘Bu olayın üzerine gideceğim’

Şehir hatları vapurunda yaşanılan olayın peşini bırakmayacağını söyleyen Milli, “Kadınlar toplu taşımada, sokakta ve hatta evi gibi birçok yerde tacize uğrayabiliyor. Bu olayı küçük olay olarak görüp üzerini kapatmayacağım, üzerine gideceğim. Çünkü toplu taşımada bu harekete cesaret eden bir insan daha kötüsünü de yapabilir” dedi.