Gündem

Şehitkamil'e taze kan; Ünal, AK Parti aday adayı

Kanal 5 Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Ünal, Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinden Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.

Kanal 5 Genel Yayın Yönetmeni ve Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Ünal, Mart 2019 da gerçekleştirilecek olan Yerel Seçimlerde Gaziantep Şehitkâmil ilçesinden Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.

Başvuru dilekçesini AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanlığı'na sunan Ünal adaylığını Twitter'dan "Bismillahirahmanirahim. Hakk, Adalet, Kalkınma ve insana yaraşır yaşam için, Millet için, @SehitkamilBel Başkanlığı için başvurumuzu yaptık. Hayırlısıyla muvaffak oluruz inşallah" sözleriyle duyurdu. 

Abdulkadir Ünal yola çıkış düsturunu "Ana değer Hak'kın nizamı, Hedef ise Devletin güçlenmesini kolaylaştırmak, Liderinin yüküne omuz vermek, Partinin gücüne destek olmak, Vatandaşlara adil, insani ve kaliteli yaşam alanı sunmak" olarak açıkladı. 

ABDUKLADİR ÜNAL KİMDİR? 

Abdülkadir Ünal; 30 Ağustos 1985 yılında Gaziantep’te doğdu. Orta Öğrenimini Özel Erdem Koleji, Lise eğitimini özel Fırat Kolejinde tamamlayan Ünal, Lisans eğitimine 20013 yılında KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde başlamış olup, 2006 yılında İstanbul Yeditepe Üniversitesine yüksek onur öğrencisi olarak yatay geçiş yapmış 2008 yılında lisans eğitimini tamamlamıştır.

Ticari hayatına aile mesleği olan mermer ihracatı ve mermer uygulama projeleriyle başlayan Abdülkadir Ünal, halen Kanal 5 Genel Yayın Yönetmenliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığını bir arada yürütmektedir. 

Siyasetin içinde olan bir ailenin en büyük çocuğu olarak siyasi çalışmalara kayıtsız kalmamış çocukluğundan beri bu hayatın içerisinde yapmış olduğu başarılı çalışmalarla yer almıştır. 2010 yılında gerçekleştirilen Referandum başta olmak üzere 2011 yılındaki Genel Seçimlerde Gaziantep’te hem saha da hem de Tv ekranlarında gerçekleştirdiği çalışmalarla Ak Partiye ciddi katkılar sağlamıştır.  

AK PARTİ SİYASETİYLE YOĞRULDU

Yapmış olduğu başarılı çalışmalarla dikkatleri üzerinde toplayan Ünal, 2012 yılında Ak Parti Gaziantep İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiş, Gaziantep’in sorunlarına yönelik Yerel, Ulusal ve Uluslararası katılımlarla paneller organize etmiştir.

Çözüm süreci, Gezi Parkı Olayları ve 17-25 Aralık Darbe girişimleri esnasında Devletinin, Hükümetinin ve Milletinin yanında dik bir duruş sergileyen Ünal, lehte yapılan ciddi çalışmaların ortaya konmasında aktif olarak yer almış Gaziantep Milli İrade Platformu çalışmalarına ciddi katkılarda bulunmuştur.

Ticari işleri ve medya çalışmalarını 2014 yılından beri başarılı bir şekilde Ankara da yürüten Ak Parti Şehitkamil Belediyesi Başkan Aday Adayı Abdülkadir Ünal, aynı yıl gerçekleştirilen yerel seçimlerde parti lehine medya eksenli çalışmalarını büyük bir gayret ve özveriyle yürütmüştür. Bunun yanında Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve Yeni Anayasa çalışmalarına yönelik panel ve medya bilgilendirici çalışmalar gerçekleştirmiştir.

DİK DURUŞ VE ÖZVERİLİ MÜCADELE 

15 Temmuz öncesi “GAZİANTEP’TE PARALEL YAPI” haber dosyasını hazırlayarak Gaziantep’in özelinde yuvalanan FETÖ’CÜ yapılara karşı vermiş olduğu dik duruşu ve özverili mücadelesiyle takdir toplamıştır. Türkiye Cumhuriyetinin kara bir gecesi olarak tarihte yerini alan 15 Temmuz gecesi ve sonrasında yapmış olduğu toplumsal bilinci pekiştirici yayınların yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle alakalı Yeni Anayasa çalışmalarında olduğu gibi Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlarıyla birlikte bilgilendirici ve bilinçlendirici spotlar ve programlar üretmiştir.

“Belediyenin yükümlülüklerini adil, iktisatlı ve etik bir şekilde yerine getirmenin yanı sıra ilk hedefimizi toplumun bilinçlenmesidir. Bu bilincin yerleşmesi, filizlenmesi ve içselleştirilmesi için çok boyutlu çalışmalar gerçekleştirilecektir. Bu anlamda Çocuklar, Gençler ve Yaşlılara yönelik gelişim, eğitim ve sosyalleşme politikaları hayata geçirilecektir. Uygulayacağımız Politikalar özümüze, Bayrağımıza ve Kitabımıza bağlı şekilde her düşünceden faydalanmak üzerine olacaktır” diyen genç aday adayı Abdülkadir ÜNAL;

Toplumsal olaylara duyarlı bir gazeteci olarak Siyaset, Dış Politika, Jeopolitik olaylar, Sosyal Meseleler olmak üzere birçok konuda uzun bir zamandır TV programlarında yorumlar sunmaktadır. Birçok STK yönetiminde yapmış olduğu başarılı çalışmaların yanında Kurumsal Kimlik Çalışmaları, Halkla İlişkiler(PR),Algı Çalışmaları, Organizasyonlar gibi birçok alanda ticari faaliyetlerini de başarıyla sürdüren Abdülkadir ÜNAL, halen Kanal 5’in Genel Yayın Yönetmeni ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmekte olup iyi derecede İngilizce bilmektedir. Aynı zamanda Sarı Basın kartı sahibi olan Ünal bekârdır.