Gündem

Seyidoğlu isim benzerliğinin kurbanı oldu

Sosyal medyada yer alan “Hamile Kadını Darp Eden Trafik Magandaları Seyidoğlu’nun sahibi çıktı” haberlerlerine Seyidoğlu firmasından açıklama geldi.

Seyidoğlu Gıda Firması Genel Müdürü Mehmet Göksu, söz konusu haberde geçen firmanın ‘Seydi Oğlu’ olduğunu, kendilerine ait markanın ise ‘Seyidoğlu’ olduğunu vurguladı;

“Haberlere konu olan darp olayında ismi geçen şahıslarının Seyidoğlu Gıda firmasıyla hiçbir bağlantısı olmadığı gibi tamamen birbirinden bağımsız farklı kuruluşlardır. Seyidoğlu gibi ülkesinin geleceğine yatırım yapan 65 yıllık saygın bir marka ile şehir magandalarını bir tutmak asla mümkün değildir. Kamuoyunda isim benzerliği nedeniyle yaşanan bu üzücü durum hepimizi derinden yaralamıştır.” 

‘İSİM BENZERLİĞİ DIŞINDA BİR BAĞLANTIMIZ YOK’

Yaşanan olaya adı karışan Hasan Sel ve Ağabeyi Hüseyin Sel’in İstanbul Pendik’te ‘Seydi Oğlu’ baklava dükkânının sahipleri olduğunu belirten Göksu şu açıklamalarda bulundu: 

“Seydi Oğlu denen kurum tek şube ile faaliyet göstermekte. Seyidoğlu markasının ise Türkiye genelinde 50 ye yakın şubesi vardır. Markamızı taklit eden ve taklitçilik yaptığı gerekçesiyle açılmış ve devam eden bir dava da mevcuttur. Söz konusu şahısların ve kurumun Seyidoğlu markasıyla isim benzerliği dışında hiçbir bağlantısı ne geçmişte ne de bugün olmamıştır. Bu olaydan sonra da biz de kendi markamızın adının bu çirkin olaya karışmasından dolayı bir mağduriyet yaşadık ve bunun hakkında da avukatlarımızla beraber görüşüp konuyla alakalı hukuki işlemleri başlatacağız.”

“KADINLARIMIZ HER ŞEYİN ÖNÜNDE” 

İsim benzerliği sebebiyle bazı haber sitelerinde ve sosyal medyada kasıtlı olarak Seyidoğlu markasının saygınlığına zarar verenlerin türediğine dikkat çeken Göksu; 

“Türkiye’de kadın çalışanlara en çok yer veren kurumlardan biri olan 65 yıllık saygın Seyidoğlu Gıda markasının hamile bir kadını darp etmek gibi utanç verici bir olayda adının anılmasından büyük üzüntü duyduk. Çalışanlarımızın yüzde 42’si kadın çalışandır. Biz bu konuda çok duyarlıyız. Kadınlarımızın bizim her şeyin önündedir” dedi.