Gündem

Şeyma Subaşı aplikasyon davasını kaybetti

2017 senesinde It-Is Ok isimli bir uygulama yapacağını duyuran Şeyma Subaşı’na dava açan Safiye Nur Şimşek davayı kazandı.

Şeyma Subaşı 2017 yılında It-Is Ok adında bir uygulama çıkaracağını duyurmuş, uygulamanın içeriği hakkında da bilgi vermişti. Safiye Nur Şimşek ise fikrin kendisine ait olduğu gerekçesiyle Subaşı’na dava açmıştı. Şimşek, 2 yıl süren davayı kazandı.

Subaşı, o dönem evli olduğu Acun Ilıcalı’nın programına konuk olarak uygulamanın detaylarından bahsetmişti. Program sayesinde yapılan kombinler puanlanacak ve iyi olup olmadığı ortaya çıkacaktı.

“HABERLER ASILSIZ”

Subaşı, hazırlanan uygulamanın müjdesini verdi ancak hayata geçiremedi. Uygulama iddiaya göre Bilgisayar Mühendisi olan Safiye Nur Şimşek’e aitti.

Bu söylentiler üzerine Şeyma Subaşı bir açıklama yaptı ve bunları iftira olduğunu, haberlerin de asılsız olduğunu kaydetmişti.

INSTAGRAM’DAN DUYURDU

Bu süreç boyunca Şimşek, geri adam atmayarak yasal haklarını kullandı ve Şeyma Subaşı’na dava açtı. Şimşek iki yılın sonunda Instagram hesabından paylaştığı videolar ile davayı kazandığını duyurdu.