Gündem

TESK imar barışında sürenin uzatılmasını istedi

Ülke genelindeki yaklaşık 13 milyon kaçak yapının 10 milyonu imar barışından faydalandı. TESK kalan 3 milyon kaçak yapı için sürenin uzatılmasını istedi.

TESK (Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, imar barışına başvuru süresinin 30 Haziran’da dolacağını hatırlattı ve sürenin yıl sonuna kadar uzatılmasını istedi.

DEVLETİN KASASINA 18,5 MİLYAR LİRA GİRDİ

Palandöken imar barışı uygulaması sayesinde imar sorunlarının çözüldüğünü ve ekonomiye katkı sağlandığının altını çizdi, uygulamanın başladığı tarihten bu yana devletin kasasına 18,5 milyar TL girdiğini ifade etti.

TESK Başkanı Palandöken, “Ülke genelindeki yaklaşık 13 milyon kaçak yapının 10 milyonu uygulamadan faydalandı. Uygulamanın başladığı tarihten bu yana, devletimiz 18,5 milyar lira kazanç elde etti.” ifadesini kullandı ve şöyle devam etti:

3 MİLYON BAŞVURU DAHA YAPILMALI

“Ülke genelindeki tüm kaçak yapıların kayıt altına alınabilmesi için yaklaşık 3 milyon başvuru daha yapılması gerekiyor. İmar barışının süresi yıl sonuna kadar uzatılmalı, bu süreye kadar kaçak yapıların tümü kayıt altına alınmalı.”