Son Paylaşım

THY, Alper Potuk ve Tuvana Türkay’a dava açıyor

Türk Havayolları (THY), oyuncu Tuvana Türkay ve Fenerbahçeli futbolcu sevgilisi Alper Potuk’a dava açmaya hazırlanıyor.

Oyuncu Tuvana Turkay ve sevgilisi Fenerbahçeli futbolcu Alper Potuk geçtiğimiz günlerde bir İstanbul Havalimanı’ndan Bodrum’a hareket edecek olan bir THY uçuşunda olay çıkarmıştı.

Hürriyet gazetesinden Uğur Cebeci, Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile THY’nin gündemini görüştü.

Cebeci’nin köşesinde yer verdiği konular arasında Turkay ve Potuk da vardı.

Cebeci, THY’nin Turkay ve Potuk’a dava açmaya hazırlandığını yazdı. Turkay’ın THY’ye yönelik olarak paylaştığı ‘Rezilsiniz’ başlıklı paylaşımını hatırlatan Cebeci, “Kendi birlikteliklerinin hatasını THY’ye yüklemeye çalışıyorlar.” ifadesini kullandı.

THY’nin blacklist uygulaması yapması gerektiğini söyleyen Cebeci ayrıca şunları olayı da anlattı:

Genç kadının erkek arkadaşı futbolcu Alper Potuk uçağa geç gelmiş ve doğal olarak bindirilmemişti. Kurallar böyle emrediyordu. Artık bir personelin toleransı geçerli olamazdı, zaten sistem otomatik olarak binişe izin vermiyordu. Ama bir de futbolcu Alper Potuk uçaktaki kız arkadaşını telefonla arayıp ‘Sen in uçak rötara girsin’ demek gibi bir büyük hata daha işlemişti. Yani onlarca yolcuya yapılabilecek en büyük saygısızlık yapılmıştı.

Sonra Dalaman uçağından inen Tuvana hanım erkek arkadaşı ile çekip gitmişti.

İşte THY’nin burada ciddi bir hatası vardı. Çünkü uçaktan inen yolcu uluslararası kurallar gereği o uçak karşı havalimanına yani Dalaman Havalimanı’na ininceye kadar havalimanından ayrılamazdı. Bekleyecekti. Polis bilgilendirilecekti. Kim olursa olsun, şöhret bu prosedürün önüne geçemezdi.

Ama bırakmışlar. Onlarda çıkıp gitmişler. Daha birkaç dakika geçmeden Tuvana Türkay, ‘Rezilsiniz’ diye sosyal medyada bir paylaşım patlattı. Ve ne yazık ki, çok tecrübeli gazetecilerin yönettiği bazı siteler THY’ye sormadan bunu manşetlerine taşıdılar. THY açıklamasını bile haber altına koydular. Herkes biliyordu ki, bu çift bu olayda baştan sona haksızdı.

Rezilsiniz diyenler, rezillik sergilemişlerdi…

THY, Tuvana Türkay ve Alper Potuk hakkında uçağı rötara sokmak, şirkete hakaret etmek, başka insanların seyahat özgürlüklerini kısıtlamak gibi çok nedenle dava açıyor. 

Şirket bir de Kara liste yani Blacklist uygulamasına geçse ve bu tip yolcuları kaydetmeyi öğrense çok daha iyi olacak.