Gündem

TSK Tarihinde Bir İlk! ATAK İşaretledi Cirit Vurdu

Milli İHA Bayraktar, ilk kez ATAK helikopteri için lazerle işaretleme yaptı, yerli üretim Cirit füzesi 26 teröristi vurdu. 

Son 2 yıldır ağır darbelerin vurdulduğu terör örgütlerine yapılan operasyonlarda önceki gün bir ilk yaşandı. Daha önce F-16 için lazerle işaretleme yapan milli İnsansız Hava Aracı Bayraktar TB-2, Şırnak’ın Bestler-Dereler bölgesinde başlayan operasyonda ilk kez TAİ tarafından yerli imkanlarla üretilen T-129 ATAK helikopteri için lazerle işaretleme yaptı. ATAK tarafından yerli roketsan üretimi milli füze Cirit kullanıldı.

İHA ATAK İÇİN İŞARETLEDİ CİRİT'LE VURULDU!

Önceki gece anlık istihbarat ile başlayan operasyon gün boyu devam etti. Operasyonun başlamasıyla havalanan ATAK helikopterine Bayraktar lazer ile hedefleri gösterdi, teröristleri ise ROKETSAN tarafından üretilen yerli Cirit füzesi vurdu. Şırnak Valiliği ve Genelkurmay Başkanlığı operasyonda 26 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

CUMHURBAŞKANI'NIN DANIŞMANI AÇIKLADI

İlk kez yerli İHA, helikopter ve füzenin kullanıldığı operasyon hakkındaki bilgiyi ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank paylaştı. Varank, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabında “Dün Şırnak’ta ilk kez milli İHA’nın tespit edip lazerle işaretlediği terör hedefini, milli helikopter Atak, milli Cirit füzesiyle imha etti” diye yazdı.

TSK'DA MİLLİ DEVRİM!

T-129 ATAK helikopterinin 20’ncisi, 9 Nisan’da TSK’ya teslim edildi. Manevra kabiliyetiyle dikkat çeken ATAK, milli tasarım havadan karaya Cirit ve tanksavar Mızrak roketlerini kullanıyor.  Milli İHA Bayraktar TB-2, Eylül 2015’ten beri aktif olarak terör operasyonlarında kullanılıyor. Silahlandırılan Bayraktar TB-2 bugüne kadar yaklaşık 15 bin saat uçtu. (Vatan)

ÖLDÜRÜLEN PKK'LININ BOYNUNDAN HAÇ ÇIKTI!

Sürdürülen operasyonlarda aralarında sözde Besta cephe sorumlusu İran asıllı bir teröristin de bulunduğu 26 terörist öldürüldü. Öldürülen teröristlerden birinin boynundaki kolye dikkat çekti. Teröristin boynunda haç kolye olduğu görüldü.

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:338px; width:600px" />

 • USD
  0,20
  3,7544
 • EURO
  0,27
  4,6619
 • ALTIN
  0,30
  162,66
 • PETR
  0,68
  65,2900