Gündem

Türk Kızılayı Denizli halkının yaralarını sarıyor

Dün Denizli’nin Çardak ve Bozkurt ilçelerinde meydana gelen depremlerden sonra bölge halkına gıda ve barınma hizmeti sağlayan Türk Kızılay, depremzedelere psikososyal destek de sağlıyor

Denizli’de peş peşe yaşanan depremlerden sonra Kızılay, depremin yaşandığı andan itibaren çalışmalarını başlattı. Kızılay bölge halkına desteğini gece boyunca sürdürdü ve depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor. Çardak ve Bozkurt ilçelerinde yaşanan depremlerin hemen ardından, İzmir Bölge Afet Müdürlüğü ve Türk Kızılay Denizli Şube Başkanlığı’nın desteği ile bölgeye ikram araçları konuşlandırıldı ve AFAD’ın beyaz masa aracılığıyla gönderdiği talep ile kumanya dağıtımı sağlandı. Bozkurt ve Çardak ilçelerinde çay ve çorba dağıtımı yapılırken aynı zamanda sıcak yemek dağıtımı yapılacak. Bir yandan da bölgelerde sahra mutfak ekipmanları konuşlandırılmak üzere çalışmalar devam ediyor.

420 ADET BARINMA ÇADIRI KURULUYOR

Bölgede Hasar tespit çalışmaları devam ederken, öte yandan Çardak ilçesinde 120 adet, Bozkurt ilçesinde ise 300 adet barınma çadırının kurulumuna başlandı. Deprem travması yaşayan depremzedelere psikososyal destek veren Kızılay, depremzedelerin yanında olmaya ve destek vermeye devam edecek.