Gündem

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nda 4 kişi görevden alındı

Çorlu ve Ankara'daki tren kazaları, Atatürk Havalimanı'nın taşınmasında gecikme olayları sonucu Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı'nda 4 kişi görevden alındı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nda 4 genel müdür görevden alındı. Dün, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak'ın emekliliğini duyurmasıyla başlayan olaylar silsilesi, Altyapı ve Yatırımlar Genel Müdürü Erol Çıtlak ile devam etti. Aynı saatlerde TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Veysi Kurt ile TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın'ın da istifaları istendi.

ERDOĞAN UYARMIŞTI

Hürriyet'in haberinde, 'Erdoğan uyarmıştı' denildi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sivas'taki, "Hattın yapımı devam ediyor. Bu hatla Ankara-Sivas yolculuğu 2 saate düşüyor. Ulaştırma Bakanı da burada. İşi takip etmez, bitirmezse eyvallah, güle güle" konuşması hatırlatıldı. 

İHMAL VE GECİKMELER İÇİN GEREKEN YAPILIYOR

Erdoğan'ın, hızlı tren projesindeki ve İstanbul Havalimanı'nın taşınmasındaki gecikmeleri, Çorlu ve Ankara'daki tren kazalarına sebep olan ihmalleri dile getirdiği, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın da, bazı bürokratlarla uyum sorunu yaşadığını söylediği ve ilgili müdürlerin başka birimlerde görevlendirilmesini ya da emekli edilmesini istediği belirtildi. 

2019/02/14/hxj.jpg

BAZILARI EMEKLİ OLDU, BAZILARININ GÖREVİ DEĞİŞTİRİLDİ

Ardından, başka görev teklif edilen Funda Ocak'ın emekliliği tercih ettiği, görevden ayrılmaları istenen Veysi Kurt'un ve İsa Apaydın'ın da emekliliklerini isteyecekleri kaydedildi. Emekli olmayı reddeden Erol Çıtlak ise Bakanlık Özel Kalem Müdürlüğü'nde görevlendirildi.