Gündem

Ünyeli talihli çekilişten kazandığı lüks otomobili aldı

ORDU'nun Ünye ilçesinde yaşayan Engin Yiğenoğlu, çekilişten kazandığı lüks otomobili İstanbul'dan alarak memleketine getirdi.

Bir dondurma firması tarafından çekilişle iki kişiye verilecek olan lüks otomobillerden birinin sahibi, Ünye'de yaşayan talihli Engin Yiğenoğlu oldu. Açık Öğretim Fakültesi'nden 4 yıllık İktisat Bölümü'nü bitiren ve iş bulamadığı için ağabeyinin bisiklet satışı ve tamiri yapılan işyerinde çalışan Yiğenoğlu, yaklaşık 500 bin liralık lüks otomobilini İstanbul'dan teslim alarak Ünye'ye geldi. Yiğenoğlu'nun ilçeye getirdiği otomobil ilgiyle karşılandı. 

BİRAZ KULLANIP SATACAĞIM

Talihli Yiğenoğlu, "Otomobili ağabeyimle dün teslim aldık ve Ünye’ye getirdik. Çok mutluyum. Umarım herkes benim yaşadığım şansı yaşar. Aracı biraz kullandıktan sonra müşterisi çıkarsa satmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

KREDİ ALIP VERGİSİNİ ÖDEMEYİ PLANLIYORUM DEMİŞTİ 

Yiğenoğlu, daha önce yaptığı açıklamada, "Otomobilin değeri yüksek olduğu için yüksek miktarda da bir vergisi var. Bunu karşılayacak durumum yok. Yakınlarım kanalıyla bankadan kredi alıp bu parayı ödemeyi planlıyoruz" demişti. Yiğenoğlu, aracı alıp Ünye'ye geldikten sonra bu konuda açıklama yapmadı.

 • USD
  0,36
  3,8496
 • EURO
  -0,05
  4,5150
 • ALTIN
  -0,05
  153,21
 • PETR
  -0,88
  64,1500