USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Gürkan Zengin: Amerika'ya eyvallahı olmayan Cumhurbaşkanı

Gürkan Zengin: Amerika'ya eyvallahı olmayan Cumhurbaşkanı
12 Ekim 2017 14:40

Gazeteci Gürkan Zengin, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sevin ya da sevmeyin ama o Amerika'ya eyvallahı olmayan bir Cumhurbaşkanı" dedi.

Al Jazeera Türk’ün uzun süre genel yayın yönetmenliğini yapan ve Türkiye'nin belli başlı haber kanallarında uzun süre başarılı işlere imza atmış olan Gürkan Zengin analizlerini Twitter hesabından paylaşmaya devam ediyor.

Bilindiği gibi FETÖ ile irtibatlı ABD Konsolosluğu çalışanı Metin Topuz'un tutuklanmasının ardından ABD Büyükelçisi John Bass'ın neden olduğu kızı neticesinde ABD hükümeti Türkiye için vize yasağı getirmişti.

Türkiye'nin bu tepkiye nasıl bir karşılık vereceği merak edilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet yetkilileri üst üste yaptığı açıklamalarla ABD’ye aynı şekilde karşılık vermiş  ve dik duruşlu bir profil sergilemişlerdi.

Gürkan Zengin: Amerika'ya eyvallahı olmayan Cumhurbaşkanı

Türkiye ile ABD arasında günlerdir süren vize krizini yakından takip eden gazetecilerden biri olan Gürkan Zengin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kriz sürecindeki açıklamalarını dikkate alarak paylaştığı Twitter mesajında şu ifadeleri kullandı:

Erdoğan’ı beğenirsiniz beğenmezsiniz ama bugün Türkiye’nin 'Amerika’ya eyvallahı olmayan bir Cumhurbaşkanı’ olduğunu kabul edeceksiniz.

ETİKETLER:gürkan zengin