USD
3,5994
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

almanya Haberleri

Alman BND ile FETÖ arasında kirli ilişkiler

FETÖ ile Alman istihbaratı BND'nin kıtalar imamı olan Mustafa Özcan aracılığı ile 100'den fazla görüştüğü ortaya çıktı.

Almanya'dan çok tartışılacak 'Gurbetçi hamlesi'

Almanya'da çifte vatandaşlığın kaldırılacağını iddialarına Almanya Başkanı Angela Merkel'in sıcak baktığı öğrenildi...

Alman basınının gündemi Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya açıklamalarını, Alman basını 'Erdoğan Nazi kıyaslamalarını durdurmak istemiyor' şeklinde duyurdu.

Merkel'den 'referandum' mesajı: Beklemeliyiz

Almanya Başbakanı Merkel, Türkiye'nin AB'ye üyelik müzakereleriyle ilgili bir soruya, "Referandumu ve diğer şeyleri beklemeliyiz" diye yanıt verdi.

Nihat Zeybekçi makam aracını değiştirdi!

Almanya ile Türkiye arasında yaşanan siyasi krizin ardından Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Alman marka makam aracını Japon marka ile değiştirdi.

Almanya'nın yeni Cumhurbaşkanı Steinmeier'dan Türkiye çıkışı

Almanya'nın yeni Cumhurbaşkanı Steinmeier, seçilir seçilmez Türkiye'yi eleştirmeye başladı. Nazi benzetmelerinin sonlandırılmasını istedi.

Almanya'dan Türkiye'ye silah ambargosu

Alman hükümetinin 15 Temmuz darbe girişiminden ardından Türkiye'ye silah gönderimine 11 kez onay vermediği ortaya çıktı.

Merkel: Türk liderlerin 'Nazi' benzetmeleri durmalı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Nazi benzetmelerinin durması gerektiğini söyledi

Beyaz Saray'dan tokalaşma krizine yanıt

Geçtiğimiz hafta Washington'da ABD Başkanı Trump ile Almanya Başbakanı Merkel arasında yaşanan tokalaşma krizine ilişkin Beyaz Saray açıklama yaptı.

Almanya'nın derdi belli oldu! 'Başkanlık geçerse AB biter'

Alman vekil Norbert Röttgen, canlı yayında, referandumun geçmesi durumunda Türkiye'nin AB ile üyelik müzakerelerinin sona ereceğini söyledi.

Bakan Işık "Darbenin arkasında Almanya mı var?"

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Almanya İstihbarat Başkanı'nın sözleri "Bu darbenin arkasında acaba Alman istihbaratı var mı?" sorusunu getiriyor dedi

Bekir Bozdağ'dan Almanya açıklaması!

Bekir Bozdağ, Almanya'nın PKK'ya izin vermesiyle ilgili 'Hiçbir demokratik hukuk devletinde teröristler için bu imkan verilemez' sözlerini kullandı.

Camiye domuz eti fırlattılar!

Almanya'nın Bremerhaven kentinde Türkler tarafından kurulan Yeni Fatih Camii'ne dün gece domuz kulağı ve domuz ayağı atıldı.

Kalın: Alman Büyükelçi Dışişleri'ne çağrıldı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Almanya'da dün PKK yandaşlarının mitingi için Alman Büyükelçi'nin Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldığını söyledi.

Tramvay'da Abdullah Öcalan posteri

Almanya'nın Frankfurt kentinde toplanan terör örgütü PKK/PYD yandaşları bebek katili Abdullah Öcalan'ın posterini tramvay'a astı.

Mehdi Eker'i Almanya durduramadı! Ev ev dolaştı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Almanya krizinin ardından Braunschweig ve Salzgitter kentlerinde ev ziyaretlerinde bulundu.

Trump'tan Merkel'e ikinci şok!

Amerikan Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da elini sıkmadığı Almanya Başbakanı Angela Merkel'i bu kez kızı Ivanka Trump'ın yanına oturttu.

Almanya'dan küstahlık! Türkiye'ye yasak, PKK'ya serbest

Türk bakanların vatandaşlarıyla buluşmasına engel olan Almanya, terör örgütü PKK'nın Frankfurt'ta düzenlediği etkinliğe izin verdi.

Almanya'dan akıl almaz FETÖ açıklaması!

Alman İstihbarat Servisi (BND) Şefi Bruno Kahl'dan Fethullahçı Terör Örgütü'ne ilişkin akıl almaz açıklamalar geldi.

Almanya'nın FETÖ desteği kıtaları aştı!

FETÖ'ye kalkan olan Almanya'nın Etiyopya'da ki FETÖ okullarını el konulmasın diye 'Alman eğitim yatırımcılarının' satın aldığı ortaya çıktı.

Trump, Merkel'i dünyaya rezil etti!

ABD'de ziyareti sırasında Merkel, Trump'a basın toplantısında 'El sıkışmak ister misin?' diyerek sordu. Trump ise Merkel’i duymazlıktan geldi.

Merkel'den Erdoğan'a 'absürt' yanıt

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisinin PKK'yı desteklediği yolundaki suçlamasının absürt olduğunu söyledi.

Fransa ve Almanya'dan Türkiye'ye karşı referandum anlaşması!

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile Almanya Başbakanı Merkel, yaptığı görüşmede Türkiye'ye karşı referandumda ortak tavır almak için anlaştılar.

Apple Store'da Cumhurbaşkanı Erdoğan sevgisi!

Avrupa'nın Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı göstermiş olduğu düşmanca tavırlara Türk vatandaşlardan tokat gibi bir cevap geldi