USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

amerika Haberleri

Trump’tan büyük kaçış! Yüzlerce kişi başvurdu

 İsveçli bir reklam ajansının ‘‘Trump’tan Büyük Kaçış’’ sloganı ile bir kişilik açık pozisyon için verdiği iş ilanına toplam 857 Amerikalı başvurdu.

Alkollüyken kaza yaptı polise yalvardı

Alkollü otomobil kullanan ve kaza yapan sürücü Okan B. ceza yazan polise, “Abi ne olur yapma, bunlar günlük olağan şeyler" dedi.

Trump'a ABD basınından tepki: Nezaketsiz

ABD Başkanı Donald Trump'ın yemin töreninde yaptığı konuşma ABD basınında "nezaketsiz ve ümitleri değil kuşkuları artırdı'' şeklinde yorumlandı.

Yeni ABD Başkanı Donald Trump göreve hızlı başladı

Obama'dan görevi devir alan yeni Başkan Trump'ın ilk işi Beyaz Saray'ın sitesinden 'Küresel ısınma' bölümünü çıkartmak oldu.

Trump ailesi başkanlık için yola çıktı!

Amerikan Başkanlığını bugün alacak olan Donald ve Melania Trump Beyaz Saray yakınlarındaki St John kilisesinde ayine katılmak için yola çıktı.

Putin, Trump'ı izlemeyecek!

Vladimir Putin'in Trump'ın ABD başkanlığı görevini Barack Obama'dan devralacağı yemin törenini naklen yayında izlemeyeceği açıklandı.

Kim Jong-un'dan Trump'a başkanlık sürprizi!

Donald Trump'ın başkanlık yeminini ederek görevi devralacağı gün Kuzey Kore iki adet kıtalararası balistik füze denemesi yapacak.

'El Chapo' Amerika'ya iade edildi

ABD hükümeti tarafından "Dünyanın en acımasız, tehlikeli ve korkulan insanı" olarak tarif edilen uyuşturucu baronu Guzman Amerika'ya iade edildi.

10 yaşındaki lösemi hastası Arda'dan üzücü haber

Sosyal medya üzerinden düzenlenen kampanyayla toplanan parayla tedavi olmak için Amerika'ya giden 10 yaşındaki lösemi hastası Arda'dan üzücü haber.

Yıldırım'dan Trump'a Gülen çağrısı

Başbakan Binali Yıldırım, Amerika'nın yeni başkanı Donald Trump'a çağrı yaparak, "Fethullah Gülen'i iade edin" ifadelerini kullandı.

2.500 dolara Trump'ı protesto et!

Donald Trump'ın Amerika'nın 45. başkanı seçilmesiyle düzenlenen protesto gösterilerine katılanlara ayda 2.500 dolar ödeme yapıldığı ortaya çıktı.

Bozdağ'dan Obama'ya Gülen tepkisi!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ "Gülen'in iadesi için Obama yönetimiyle yapılan girişimlerden bugüne kadar sonuç alamadık" ifadesini kullandı.

Yeni keşfedilen güveye Trump adı verildi!

California Üniversitesi tarafından yeni keşfedilen bir güve türüne Amerikan başkanlığına seçilen Donald Trump'ın adı verildi.

George H. W. Bush hastaneye kaldırıldı!

Eski ABD Başkanı George H. W. Bush'un hastaneye kaldırıldı. 'Baba Bush' olarak da anılan eski başkanın hayati tehlikesinin olmadığı açıklandı.

Yağmur Sarıoğlu, cezaevinden paylaştı

Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu’nun pilot olan eşi Yağmur Sarıoğlu,  Amerika'nın disipliniyle ünlü efsanevi cezaevine gitti.

İşte Trump'ın yemin törenine gidecek isim!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'nin yeni başkanı Trump'ın yemin törenine katılacak. Yemin töreninin tarihi ise 20 Ocak'ta.

Rusya, ABD'yi Astana'ya davet etmedi

Astana'da yapılması planlanan Suriye görüşmelerinde ABD'nin olup olmayacağına yönelik sorunun cevabı bulundu.

Öğrencisinden hamile kaldı! Cezası belli oldu

ABD'nin Texas eyaletinde 13 yaşındaki öğrencisinden hamile kalan Alexandria Vera'ya mahkeme tarafından 10 yıl hapis cezası verildiği açıklandı.

ABD'nin yeni başkanı Trump'ın canavarı!

20 Ocak tarihinde Amerikan Başkanlığı koltuğuna geçecek olan Trump için istihbarat servislerinin 'canavar'dedikleri bir makam aracı hazırlandı.

Trump'tan kritik Rusya açıklaması

Yeni başkan Donald Trump Rusya'ya uyguladığı yaptırımları bir süre devam ettireceğini ilişkiler gelişirse yaptırımların kalkabileceğini söyledi.

ABD: Rusya ve Türkiye'den davet almadık

Kazakistan'ın başkenti Astana'da yapılacak Suriye toplantılarına ABD'nin Türkiye ya da Rusya tarafından resmi olarak davet edilmediği ortaya çıktı.

Ünlüler hayır dedi! Trump yalnız kaldı

Trump'ın 20 Ocak'ta başkanlık görevine gelişi için yapılan devir teslim töreni ve kutlamalara davet edilen ünlü isimler bu teklifi kabul etmedi.

Melih Gökçek, Trump'ı Erdoğan'a benzetti!

Melih Gökçek yaptığı basın toplantısında CNN muhabirinin soru sormasına izin vermeyen Donald Trump'ı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a benzetti.

Obama'dan yardımcısına ağlatan sürpriz

20 Ocak'ta görevi Donald Trump'a devretmeye hazırlanan ABD Başkanı Barack Obama giderayak yardımcısı Joe Biden'a ülkenin en yüksek ödülünü verdi.