USD
3,7978
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Dolar Haberleri

Erdoğan'dan Beştepe'de kritik dolar toplantısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar ve üst düzey bürokratlarla saat 16:00'da ekonomi ve dolar değerlendirmesi yapacak.

Merkez'den dolara bir müdahale daha

Merkez Bankası'nın iki gün üst üste repo ihalesi açması sonrası dolar düşüşe geçerken Merkez'den bu sabah dolara karşı yeni bir hamle daha geldi.

Dolar ve Euro yeni haftaya nasıl başladı?

Geçtiğimiz hafta gelen rekorların ardından Merkez'in müdahalesi ile düşüşe geçen Dolar ve Euro yeni haftaya sakin başladı.

Bu haftanın kazandıranı altın oldu!

Altının gram satış fiyatı bu hafta yüzde 6,57 artışla 146 liraya yükselerek haftalık bazda en çok kazandıran yatırım aracı olmayı başardı.

Müdahale sonrası Dolar'da çok sert düşüş!

3.94'ü görerek Dolar/TL kuru karşısında tarihi rekorunu kıran dolar, bugün akşam saatlerinde sert bir düşüşle 3.71'e geriledi.

Merkez Bankası'ndan dolara bir müdahale daha

Merkez Bankası borç alma limitini 16 Ocak'tan itibaren 11 milyar liraya düşürerek dolar müdahele etti. Kararın ardından dolar 3.77'ye geriledi.

Bakan'dan Merkez Bankası çıkışı: Yanlış olur

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Merkez Bankası'nın piyasaya döviz satarak müdahale etmesinin yanlış olacağını söyledi.

Merkez'den ikinci hamle! Düşüşe geçtiler

Merkez'in dünkü hamlesi sonrası gerileyen Dolar ve Euro'nun bu sabah yeniden yükselişe geçmesi sonrası Merkez'den ikinci bir müdahale geldi.

Mehmet Şimşek'ten piyasalara mesaj!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasını paylaşan Başbakan Yardımcısı Şimşek, Merkez Bankası'nın elinin kolunun bağlı olmadığını söyledi.

Dolar ve Euro'da son durum!

İçeride yaşanan gerginlikler ve küresel piyasalardaki gelişmelerle Dolar 4 TL sınırına dayanınca Merkez'den gelen müdahale ile dolar hızla geriledi.

Dolar rekor üstüne rekor kırdı! 4 TL'ye dayandı

Sabah saatlerinde Dolar/TL 3.82'yi görürken öğle saatlerinde 3,8950 yükseldi. Akşam saatlerinde ise 3.93 seviyesini aşarak yeni zirvesine ulaştı.

2016'da otomotiv üretimi ve ihracatında rekor

OSD, 2016'da otomotiv üretiminde ve ihracatında rekor seviyelere çıkıldığını belirterek toplam üretimin yüzde 9 arttığını açıkladı.

Rekorlar kıran dolar, altını da uçurdu

Doların günlerdir durdurulamayan artışı altını da vurdu. Altın da dolarla bilikte tarihini zirvesini gördü. Altının gramı 148 lira oldu.

Dolar tutulamıyor! İşte yeni rekor

Dolar/TL 3,8950'ye kadar yükselerek tarihi zirveyi gördü. Euro da 4,10'u aşarak rekorunu yeniledi.

MB'nin freni hız kesmedi, Dolar'da yeni rekor

Ardı ardına gelen rekorlar sonrası Merkez Bankası'nın müdahalesi ile 3,75 seviyelerine kadar inen dolar bu sabah yeniden yükselerek rekor kırdı.

Türkiye'ye müthiş haber! 100 milyar dolarla geliyorlar

Ortadoğu'nun en büyük şirketleri Türkiye ile ekonomik işbirliğinin hızla devam edeceğini ve Türkiye'ye 100 milyar dolarla geleceklerini açıkladı.

Merkez Bankası'ndan dolara müdahale!

Merkez Bankası piyasa 1,5 milyar dolar ek kaynak sağladı. Açıklama sonrası dolar 3.7549 TL seviyesine kadar indi. 

Euro 4 lirayı aştı, Dolar 3,78'i gördü

Küresel piyasalarda ABD para birimi karşısında yükselen Euro tarihinde ilk kez 4 lirayı aşarken dolar ise 3,78 TL'nin üzerine çıkarak rekor kırdı.

Altının gramı 139 lirayı aştı!

Dolarla beraber yükselişini sürdüren Altının gram fiyatı haftaya yükselişle başlayarak 139 liranın üzerine çıktı.

Dolar ve Euro'da bir günde 5 rekor!

Dolar ve Euro yeni haftaya tarihi rekor ile başladı. İstanbul serbest piyasada dolar 3.7388'yi avro ise 3,93'ü görerek gün içinde 5. rekorunu kırdı.

15 milyon dolar temiz çıktı!

İstanbul'daki havalimanlarında son 2 ayda bavullarda ele geçirilen yüklü miktarda parada FETÖ bağlantısı bulunamayınca sahiplerine geri verildi.

Euro'da 3.8345'lik tarihi zirve

Döviz kurlarındaki aşırı dalgalanma ile birlikte dün rekor kıran doların ardından bugün de euro 3.8345 lira ile yeni tarihi zirvesini gördü.

3,64'lük tarihi rekor sonrası son durum

Dün dolarda yaşanan 3,64'lük tarihi rekor sonrası piyasalar güne düşüşle başladı. Dolar 3,6090 avro ise 3,8200 liradan güne başladı. 

Dolar 14 yılın rekorunu kırdı

Sabah saatlerinde 3,56'nın altını gören dolar hızla yükselerek 3,6402 ile tüm zamanların en yükseğini gördü. Euro da 3.8256 TL'ye kadar çıktı.