USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

donald trump Haberleri

Trump’tan büyük kaçış! Yüzlerce kişi başvurdu

 İsveçli bir reklam ajansının ‘‘Trump’tan Büyük Kaçış’’ sloganı ile bir kişilik açık pozisyon için verdiği iş ilanına toplam 857 Amerikalı başvurdu.

Trump'a ABD basınından tepki: Nezaketsiz

ABD Başkanı Donald Trump'ın yemin töreninde yaptığı konuşma ABD basınında "nezaketsiz ve ümitleri değil kuşkuları artırdı'' şeklinde yorumlandı.

Başkanlığı aldı, 220 kişi gözaltına alındı

ABD Başkanı Donald Trump'ın başkan olması sonrası düzenlenen Trump karşıtı protestolarda Washington DC'de 220 kişi gözaltına alındı.

Yeni ABD Başkanı Donald Trump göreve hızlı başladı

Obama'dan görevi devir alan yeni Başkan Trump'ın ilk işi Beyaz Saray'ın sitesinden 'Küresel ısınma' bölümünü çıkartmak oldu.

Yeni First Lady Melania, New Yorkluları kızdırdı!

Oğlunun eğitimi için Beyaz Saray'a yerleşmeyen yeni First Lady Melania'nın güvenlik önlemi için harcanacak bütçe için büyük tepki kampanyası başladı.

Trump ailesi başkanlık için yola çıktı!

Amerikan Başkanlığını bugün alacak olan Donald ve Melania Trump Beyaz Saray yakınlarındaki St John kilisesinde ayine katılmak için yola çıktı.

Putin, Trump'ı izlemeyecek!

Vladimir Putin'in Trump'ın ABD başkanlığı görevini Barack Obama'dan devralacağı yemin törenini naklen yayında izlemeyeceği açıklandı.

Kim Jong-un'dan Trump'a başkanlık sürprizi!

Donald Trump'ın başkanlık yeminini ederek görevi devralacağı gün Kuzey Kore iki adet kıtalararası balistik füze denemesi yapacak.

Yıldırım'dan Trump'a Gülen çağrısı

Başbakan Binali Yıldırım, Amerika'nın yeni başkanı Donald Trump'a çağrı yaparak, "Fethullah Gülen'i iade edin" ifadelerini kullandı.

2.500 dolara Trump'ı protesto et!

Donald Trump'ın Amerika'nın 45. başkanı seçilmesiyle düzenlenen protesto gösterilerine katılanlara ayda 2.500 dolar ödeme yapıldığı ortaya çıktı.

Bozdağ'dan Obama'ya Gülen tepkisi!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ "Gülen'in iadesi için Obama yönetimiyle yapılan girişimlerden bugüne kadar sonuç alamadık" ifadesini kullandı.

Obama son toplantısında espriyi patlattı

Görevini Donald Trump'a devredecek olan Barack Obama, Beyaz Saray'da son kez kameralar önüne geçerek basın toplantısı düzenledi.

Yeni keşfedilen güveye Trump adı verildi!

California Üniversitesi tarafından yeni keşfedilen bir güve türüne Amerikan başkanlığına seçilen Donald Trump'ın adı verildi.

Görevi bırakmasına saatler kala Obama'dan tartışılan karar

Görevini devredecek olan Obama, sürpriz ve tartışma çıkartan kararında Wikileaks'e bilgi sızdırdığı iddia edilen Chelsea Manning’i affetti.

Trump: Çok güçlü dolar bizi öldürüyor

Cuma günü Başkalık koltuğuna oturacak olan Cumhuriyet Partili iş adamı Donald Trump, ''Amerikan doları çok güçlü, bu da bizi öldürüyor." dedi.

Putin, Trump iddiaları için ağzını bozdu!

Rus lider Putin, Rus istihbaratının, Trump'a zarar verecek bilgileri topladığı iddiaları için 'haberleri yayanlar, hayat kadınlarından beter' dedi.

İşte Trump'ın yemin törenine gidecek isim!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'nin yeni başkanı Trump'ın yemin törenine katılacak. Yemin töreninin tarihi ise 20 Ocak'ta.

Donald Trump başkanlıkta kendi Twitter'ını kullanacak

Donald Trump, resmi başkanlık hesabı yerine 20 milyon takipçisi olan kendi Twitter hesabını kullanmayı sürdürmeyi planladığını açıkladı.

Trump'tan 'brexit' çıkışı!

ABD Başkanlığını 20 Ocak'ta devralacak olan Donald Trump, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma kararının çok zekice olduğunu açıkladı.

Trump'tan otomotiv firmalarına ABD şartı

Başkanlı koltuğuna 20 Ocak'ta oturacak olan Donald Trump, ABD'de faaliyet gösteren otomotiv firmalarına ülkede üretim şartı mesajı verdi.

Trump'ın makam arabası "Canavar"ın özellikleri

Obama'nın koltuğunu almaya hazırlanan ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'ın makam aracı üstün güvenlik önlemlerine sahip.

ABD'nin yeni başkanı Trump'ın canavarı!

20 Ocak tarihinde Amerikan Başkanlığı koltuğuna geçecek olan Trump için istihbarat servislerinin 'canavar'dedikleri bir makam aracı hazırlandı.

Trump'tan kritik Rusya açıklaması

Yeni başkan Donald Trump Rusya'ya uyguladığı yaptırımları bir süre devam ettireceğini ilişkiler gelişirse yaptırımların kalkabileceğini söyledi.

ABD, Sudan'a yaptırımları kaldırıyor

ABD Başkanı Obama, görev süresinin son haftasında, Sudan'a 20 yıldır uygulanmakta olan ticari yaptırımları kaldırma kararı aldı.