USD
3,5994
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

ekonomi Haberleri

Tüketici güveni yükseldi

Tüketici Güven Endeksi, mart ayında bir önceki aya göre yüzde 3,2 oranında arttı; şubat ayında 65,7 olan endeks değeri mart ayında 67,8 oldu.

Nihat Zeybekçi makam aracını değiştirdi!

Almanya ile Türkiye arasında yaşanan siyasi krizin ardından Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Alman marka makam aracını Japon marka ile değiştirdi.

İşsizlik rakamları açıklandı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2016 yılına ilişkin işgücü istatistiklerini açıklarken geçtiğimiz yıl işsizlik yüzde 10.9 oldu.

Dolarda sert hareketlenme!

Dün 3,59'un altını test eden dolar bu sabah uluslararası piyasada 3,63 seviyesinde seyrederken FED üyelerinin kur yönü üzerinde belirleyici olacak.

Hükümetten annelere müjde! 30 bine kadar maaş

Kadınlara desteği her fırsatta artıran hükümetin, yeni doğum yapan annelere yaptığı çocuk yardımı yaklaşık olarak 30 bin lirayı buluyor.

Bakanlıktan Ali Ağaoğlu'na: Kimsenin haddi değil

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ali Ağaoğlu'nun 'Geleneksel Basın Buluşması'nda gazetecilere yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Mehmet Şimşek'den trafik sigortası açıklaması!

Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek, trafiğe yeni çıkacak otomobillerde mevcut primlere göre ortalama indirimin yüzde 40'ı bulacağını açıkladı.

Hükümetin ekonomiyi canlandırmak için attığı 10 adım

15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından yaşanan ekonomik durgunluğu gidermek için hükümet 10 farklı alanda adım attı.

Bülent Tüfenkci'den ihracaat müjdesi!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci "Mart ayı ihracat rakamları açıklandığında güçlü bir artış olacağını belki de son ayların rekoruna imza atacağız"

Dolar 3,60'a geriledi

Dolar/TL Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) dünkü faiz kararı sonrası düşüşünü bugüne de taşıdı.

Süper teşvikte ilk adım tamamlandı

Elektrik bedeli ödemesi vb. gibi yatırım ve işletme dönemi giderlerinde teşviklerin uygulanabildiği "süper teşvik" yatırım paketi hazırlandı.

İŞKUR'un makarnalı kura çekimi!

Bin 500 kişinin işe alınacağı programa 2 bin 700 adet başvuru olunca yapılan kura çekimi için hazırlanan isimler, yüksük makarnanın içine konuldu.

Motorine 8 kuruşluk indirim!

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), bu gece yarısından itibaren motorinde 8 kuruşluk bir indirimin yapılacağının müjdesini verdi.

Yargıtay'dan balkon kararı

Yargıtay'ın verdiği emsal kararla birlikte evin balkonunun odaya dahil edilebilmesi için tüm bina maliklerinin izin alınması şartı getirildi.

Kredi kartları internetten alışverişe kapatılıyor

Tüm bankaların kredi kartları 17 Ağustos 2017 tarihine kadar internet üzerinden alışverişe kapatılıyor.

Rusya'nın yeni Türkiye açıklaması!

Rusya'nın Tarım Bakanı olan Aleksandr Tkaçev, Rusya'nın Türkiye'den sadece ürün açığı olan kategorilerdeki sebzeleri almasına izin verdiğini açıkladı.

Toshiba 10 yılda 1 dolar kar edemedi

2016'nın ilk ayında Toshiba'nın holding bilançosunda 977 milyon dolar zararı bulununca dev marka nükleer enerji işinde çıkacağını açıkladı.

Bakan Ağbal: AB ile ekonomik ilişkiler daha artacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Hollanda krizine tepki göstererek bu krizin AB ile ekonomik ilişkilere zarar vermeyeceğini, aksine artıracağını söyledi.

SGK borcu olanlara müjde! 12 taksit geliyor

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Mehmet Selim Bağlı "Borcu birikenler Nisan'dan itibaren 1 yıl içinde başvursa, borç düşerken 12 taksitte ödeyecek" dedi

Benzine 9 kuruş indirim geliyor!

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası benzin grubunda 15 Mart 2017 tarihinden geçerli olmak üzere pompa fiyatlarında 9 kuruş indirim yapacak.

Merkez Bankası'ndan dolar açıklaması!

Merkez Bankası anketinde yıl sonu dolar/TL tahmini 3.85'e geriledi. 12 ay sonrası döviz kuru beklentisi ise sırasıyla 3,96 TL ve 3,92 TL oldu.

Bakan Canikli: Vatandaşlar da köprüden pay alabilirler

Bakan Canikli, gayrimenkul sertifikası düzenlemesi ile vatandaşların da büyük projelerden hatta Boğaz Köprüleri'inden pay alabileceklerini söyledi.

Ocak ayı cari açık rakamları!

Cari işlemler açığı, Ocak ayında, geçen yılın aynı ayına göre göre 561 milyon dolar artarak 2 milyar 762 milyon dolara çıktı.

Rusya, turizm sektörünü yeniden canlandırdı!

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, ilişkilerin iyileştiği Rusya'ya yönelik erken rezervasyonların rekor kırabileceğini söyledi.