USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

engelli Haberleri

Engelli ve yaşlılara seks hizmeti!

Scharfenberg, devletin yaşlı ve engelli vatandaşlara seks işçisi hizmeti sağlamasını ve bunun maliyetinin devlet tarafından karşılanmasını önerdi.

Yaşlı yakınına bakana ayda 1000 TL

Evinde engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilere bakan kişilere devlet 2017 yılı itibari ile 1000 lira bakım parası ödeyecek.

Taciz edip, çantasını çalmak istedi!

Adana'da 28 yaşındaki İsmail Hakkı Yücel, işitme ve konuşma engelli 39 yaşındaki Aysun T.'ye tacizde bulunup, çantasını kapıp kaçmak istedi.

En büyük hayali gerçekleşti! Damat ise Murat Boz oldu

Düzce'de doğuştan engelli olan 18 yaşındaki Nildem'in gelinlik giyip düğünde oynama hayali gerçekleşti. Damat ise şarkıcı Murat Boz oldu.

İşitme engelli kıza tecavüz edip hamile bıraktılar!

Muğla'da doğuştan işitme engelli olan 14 yaşındaki çocuk uğradığı tecavüz sonrası hamile kaldı. Çocuk mahkeme kararıyla kürtaj oldu...

Tekerlekli sandalyeyle yolun karşısına geçerken feci kaza!

Ankara'da tekerlekli sandalyesiyle yolun karşısına geçmek isteyen bedensel engelli, otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

İnsanlık öldü! Engelli adam sokağa atıldı

Antalya'da yaşanan olay 'Böyle insanlık olmaz olsun' dedirtti. Ev sahibinin artırdığı kirayı ödeyemeyen engelli adam, eşyalarıyla sokakta yaşıyor.

Engelli öz kızına 6 yıl tecavüz eden babaya 30 yıl hapis

6 yıl boyunca engelli öz kızına tecavüz eden babaya iğrenç olaydan dolayı 30 yıl hapis cezası verildi.

Görme engelliler için büyük tehlike!

İzmir Birinci Kordon'da, deniz tarafından bulunan görme engelliler için oluşturulan yol pes dedirtti. Parçalanmış yollar tehlikeye davet çıkarıyor.

Üniversiteli engelli Dilara'yı dolandırdılar

İzmir'de 19 yaşındaki Dilara Erten, eğitiminde kendisine yardımcı olacağını söyleyen dolandırıcının oyunuyla büyük hayal kırıklığı yaşadı.

CHP'li vekil sordu: Peki cezaevlerindeki engelli çocuklar?

Cezaevlerinde anneleriyle beraber yaşayan çocuk sayısı 528 olarak açıklanmıştı. Ancak yine anneleriyle kalan engelli çocuklar konusunda bir bilgi yok.

FETÖ'nün atlarına el koyuldu

FETÖ operasyonları sonrasında kapatılan Özel Burç Okullarının hayvanat bahçesindeki 1 Arap ve 3 Midilli at hayvan barınağına gönderildi.

Engelli aracı ile yolların tozunu attı!

Tekerlekli sandalyesi ile rampa aşağı yaklaşık 60 kilometre hızla ile giden engelli vatandaş herkesi şaşırttı. Sandalyesiyle pek çok aracı geçti.

Çarptı diye engelli gencin burnunu kırdı!

Denizli'de vicdanları sızlatan bir olay yaşandı. Bir zanlı yanındaki kadının koluna çarptı diye engelli gence kafa atarak burnunu kırdı.

Aylardır hayalini kurdu! Engelli genci dolandırdılar

Bursa'da yaşayan bedensel engelli 24 yaşındaki gencin aylardır hayalini kurduğu Marmaris tatili kabusa döndü.

Engelli kadınların sapığı yakalandı!

Sosyal paylaşım sitelerinde engelli kadınlarla arkadaşlık kurduktan sonra taciz ve tecavüzde bulunan 23 yaşındaki Mesut K. yakalandı.

Ağbaba'dan engelli öğretmenlerin 'rapor çilesi' için önerge

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, atanmış olan engelli öğretmenlerden istenen 'öğretmenlik yapabilir' raporu için önerge hazırlayarak MEB'e sundu.

Bedensel engelli adamın 40 derecede ekmek kavgası

Adana'da küçükken geçirdiği rahatsızlık sonucu felç olan 56 yaşındaki talihsiz adam, 40 derece sıcakta çalışarak para kazanmaya çalışıyor.

85 yaşındaki sapığa 15 yıl hapis!

Diyarbakır'da 85 yaşındaki M.K. engelli olan 16 yaşındaki erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Marmaris'te iğrenç tecavüz skandalı!

Marmaris'te yaşayan henüz 17 yaşındaki zihinsel engelli E.D.’nin Facebook'tan kandırılıp tecavüze uğradığı öne sürüldü. Olay takibi başladı.

İŞKUR'dan 6 ayda 430 bin istihdam!

İŞKUR 2016 yılının Ocak-Haziran döneminde yaklaşık 430 bin kişinin, kamu ve özel sektörde iş sahibi olmasını sağladı.

Bisikletli polisler engellilerin gören gözü oldu

Bursa’da görev yapan bisikletli polisler, tüm gün sokaklarda dolaşarak engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için çalışıyor.

Zihinsel engelli kızdan 3 gündür haber yok!

Tokat'ta 27 yaşındaki doğuştan zihinsel engelli Elmas Unutmaz, 3 gün önce akşam saatlerinde Taşhan'a gitti, bir daha haber alınmadı.

Görme engelli öğretmen görevden alındı!

Boğaziçi Üniversitesi mezunu 17 yıllık görme engelli öğretmen Reyhan Levent, velilerin şikayet dilekçeleri sonucundan görevden alındı.