USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

kilise Haberleri

Mısır'da iki patlama birden! 36 ölü

Mısır'ın Tanta kentinde bir kilisenin içinde patlama meydana geldi. Ardından İskenderiye'de bir kilisede patlamada daha oldu. 36 kişi öldü.

Göçmenler rahibeleri hamile bıraktı!

İtalya'da bulunan bir kilisenin Kuzey Afrikalı göçmenlere kapısını açmasının ardından kilisede bulunan dokuz rahibe hamile kalınca ortalık karıştı.

Dokuz kişi katletti! İdam edilecek

Afrika asıllı Amerikalıların gittiği tarihi bir kiliseye gerçekleştirdiği katliam ile 9 kişiyi öldüren Dylann Roof ölüm cezasına çarptırıldı.

İzmir'de papaz FETÖ'den tutuklandı

İzmir'de görev yaptığı belirlenen Protestanlara ait İzmir Diriliş Kilisesi Pastörü Andrew Craig Brunson gizli tanığın ifadesiyle FETÖ'den tutuklandı.

Bodrum'da tarihi Rum kilisesi sahibinden satılık

Bodrum'da bir müteahhit arazisinde bulunan 4 villa ile birlikte 1800 yıllık Rum kilisesini de satışa çıkardı.

İki kadın rahibe İtalya'da evlendi!

İtalya'da eşcinsel evlililkleri "medeni birliktelik" adı altında tanıyan yasanın ardından eşcinsel evlilikler sürerken iki eski rahibe evlendi.

Diyanet İşleri camilerdeki sandalye uygulamasına 'dur' dedi

Son zamanlarda giderek yaygınlaşan ve büyük tepkilere neden olan camilerdeki sandalye ve sıralara Diyanet İşleri Başkanlığı 'dur' dedi.

Endonezya'da IŞİD'li kendini patlatmaya çalıştı!

Endonezya'nın Sumatra Adası'ndaki St Yoseph Kilisesi'nde meydana gelen olayda 18 yaşındaki IŞİD'li üzerindeki bombayı patlamak istedi.

3 gündür devam ediyor! Özel birlikler devrede

Küpeli ve Kilise dağlarında, PKK'lılara yönelik başlatılan operasyonlar tüm hızıyla devam ederken, hakim tepelere özel eğitimli birlikler indirildi.

Kiliseye benzetilen cami yardımlar kesilince yarım kaldı!

2006 yılında yapımına başlanan cami, kiliseye benziyor diye yardımlar kesilince bir türlü bitirilemedi.

Van Gogh'a benzeyen mumya bulundu!

İspanya'da bulunan 30 adet mumyanın içinde en dikkat çekeni dünyaca ünlü ressam Van Gogh’a benzeyen olanıydı.

Dünyada bir ilk! Kilisede eşcinsel İsa resimleri

İsveçli sanatçı Elisabeth Ohlson Wallins dünyada ilk kez bir kilisenin duvarında Hz.İsa’yı eşcinsel olarak gösteren resimlerini sergiledi.

Aziz Georgi günü

Hıdrellez bayramının Hristiyan karşılığı olarak kutlanan Aziz Georgi günü, Hristiyanlara özgü bir Güneydoğu Avrupa bayramıdır. 

Şeytan çıkarma kursuna büyük ilgi!

Korku filmlerinin değişmez konularından biri olan şeytan çıkarma olayı gerçek hayata yansıdı. Vatikan'da şeytan çıkarma kurslarına ilgi arttı.