USD
3,6143
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

rusya Haberleri

ABD ile Rusya'nın yeni krizi: PKK'nın sahibi kim olacak

ABD ve Rusya arasında Suriye'de terör örgütü PYD/PKK'nın sahipliği konusunda adı koyulmamış bir kavga sürüyor.

Rusya Merkez Bankası'ndan yeni faiz oranı açıklaması!

Eylül ayından bu yana ilk kez borçlanma maaliyetlerini düşüren Rusya Merkez Bankası gösterge faizini yüzde 10.00'dan yüzde 9.75'e düşürdü.

Türkiye'ye gelecek Rus turistlere ilginç uyarı!

Rusya, yurt dışında tatile gidecek olan Rusyalı turistlere tavsiyelerde bulundu. Tavsiyeler arasında Türkiye ile ilgili iki madde de yer alıyor.

Türkiye'nin hamlesine Rusya'dan karşılık: İptal edildi

Türkiye'nin Rusya'dan yaklaşık 1.3 milyar dolarlık ithalat değeri olan 6 gıda ürününün alımının durdurulmasına ilk tepki Kremlin'den geldi.

Türkiye'ye Rus turist bereketi!

Rusya'nın büyük tur operatörlerinden Intourist "2017'de 3-3,5 milyon Rus turistin ziyaret edebileceğine işaret ediyor" açıklamasını yaptı.

Rusya'dan Türkiye açıklaması: Korkmuyoruz

Putin'in askeri yardımcısı Vladimir Kojin, "Türkiye'nin NATO üyesi olmasının S-400 almasına engel değil. Türkiye'den korkmuyoruz" dedi.

Dışişleri'nden 2 hamle birden! ABD ve Rusya'ya mesaj

Dışişleri Bakanlığı, PKK ile üs iddiaları konusunda Rus Maslahatgüzarını Bakanlığa çağırırken ABD'nin THY yasağı için girimler yapıldığı açıklandı.

Rusya'dan Türkiye'ye: Ambargo'ya devam

Türk ürünlerine getirilen mevcut kısıtlamaları kaldırmayı planlamadıklarını Rusya Federal Veteriner ve Bitki Sağlığı Gözetim Servisi sözcüsü açıkladı.

Rusya açıkladı: Türkiye sırada bekliyor

Rus füzesi hakkında konuşan Vladimir Gutenev, Çin'e S-400 füze sistemi gönderdiklerini ve Hindistan ile Türkiye'nin sırada beklediğini söyledi.

Rusya'dan Türkiye'ye misilleme!

Rusya Türkiye'den aldığı 21 ürünün 13'üne yasak getirince Türkiye'de Rus buğdayı için misilleme kararı aldı. Bakan Çelik bu sorunun çözülmesini istedi

Donald Trump'tan Putin açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump gerçekleştirdiği konuşmada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i 'çetin ceviz' olarak nitelendirdi.

Rusya'dan beklenmedik hamle

Avrupa enerji hatlarındaki etkisini artıran Rusya, Libya'ya girerek Doğu Akdeniz'deki dengeleri lehine değiştirmeye hazırlanıyor.

Karlov suikastinden sonra Altıntaş'a banka hesabı açılmış

Karlov'u öldüren suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş'ın olaydan saatler sonra, Altıntaş adına telefon bankacılığıyla bir hesap açıldığı teepit edildi.

Rakun'u erotik filmde oynattılar!

Rusya'nın başkenti Moskova'da bir hayvanat bahçesi, bir yapım şirketine kiraladığı rakun'un erotik filmde oynatıldığı iddiasıyla dava açtı.

Rus şirket açıkladı! Türkiye'nin S-400'ün yanında...

Rusya silah ihracat şirket Başkanı, S-400 savunma sistemleri için müzakereler yürüten Türkiye'nin silah ve mühimmatlara da ilgi gösterdiğini açıkladı.

Putin'den çarpıcı Türkiye açıklaması: Başka planlarımız var

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova ve Ankara'nın Suriye'deki terörizmle mücadele etmek için başka planları da olduğunu söyledi.

Rus otomotiv devi Türkiye pazarına geri döndü

Rusya ile yaşanan krizlerin aşılmasının ardından Rus otomotiv devi GAZ Grubu Türkiye'de yeniden faaliyetlerine başlayacağını bildirdi.

Astana Zirvesinde yeni karar: İran garantör olacak

Astana'da düzenlenen Suriye konulu toplantıda, Türkiye ve Rusya'nın yanı sıra İran'ın da resmen ateşkesin garantörü olmasına karar verildi.

Rusya'dan kritik hamle!

Putin, Güney Osetya'nın askeri birliklerinin Rus ordusuyla birleşmesi müzakerelerinin yürütülmesi görevini Bakanlıklara veren kararnameyi imzaladı.

Rusya'nın yeni Türkiye açıklaması!

Rusya'nın Tarım Bakanı olan Aleksandr Tkaçev, Rusya'nın Türkiye'den sadece ürün açığı olan kategorilerdeki sebzeleri almasına izin verdiğini açıkladı.

Eurovision'da Ukrayna ve Rusya gerginliği!

Ukrayna ve Rusya arasındaki siyasi gerilim, popüler müzik yarışması Eurovision'a da yansıdı. İddiaya göre Ukrayna, Rus yarışmacıları ülkeye almayacak.

Çin, Avrupa'ya böyle 'dur' dedi!

Hollanda ile yaşanan diplomatik krizden sonra AB ile ilişkilerin gerilmesi üzerine Çin'den Türkiye'ye yönelik önemli mesajlar geldi...

Volkswagen araçlarını toplatıyor!

Rusya'da üretilen araçları için Volkswagen, 2012-2016 yılları arasında sattığı Skoda markalı arabaları geri çağırma kararı aldı.

AB, Rusya’ya uyguladığı yaptırımların süresini uzattı

Avrupa Birliği (AB), Ukraynalı ayrılıkçıları ve Rus yetkilileri hedef alan yaptırımların süresini 6 ay uzattığını açıkladı.