USD
3,6563
12°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

sehit Haberleri

Harika çocuklar: Eko-okul projesini hayata geçirdi

Şehit Çağlar Canbaz İHL'da okuyan öğrenciler uluslararası bir proje olan Eko-okul projesini okullarında hayata geçirerek büyük bir başarı elde ettiler

Hakkari'de çatışma: 1 asker şehit

Yüksekova'da PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan 1 asker şehit düştü. Operasyonlarda 22 terörist öldürüldü.

Suriye sınırından ateş açıldı! 1 asker şehit

Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Suriye sınırında, karşı taraftan açılan ateş sonucu bir Türk askerin şehit olduğu açıklandı.

Fethi Sekin'in ailesine anlamlı hediye!

İzmir Adliyesinde yaşanan bombalı araç saldırısında yaptığı kahramanca hareketle hatırlanan ve şehit düşen Fethi Sekin'in ailesine ev verildi.

Ömer Halisdemir ve Fethi Sekin'in kardeşleri buluştu!

Ömer Halisdemir'in kardeşi ve İzmir'de adliyeye yapılan terör baskınında şehit düşen polis memuru Fethi Sekin'in kardeşi Çanakkale'de buluştu.

Mardin'de mayınlı tuzak: 2 asker şehit

Mardin'de terör örgütü PKK'nın tuzakladığı bir mayının patlaması sonucu 2 uzman çavuşun şehit düştüğü bildirildi.

15 Temmuz'un şehit kadınları vatan size minnettar!

15 Temmuz’da canları pahasına demokrasi ve milli iradeye sahip çıkan Türk kadını kahramanlığını tüm dünyaya gösterdi.

Diyarbakır Lice'de dev PKK operasyonu

PKK'nın Kandil'i olarak bilinen Lice'de terör örgütüne yönelik dev bir operasyon başlatıldı. Operasyonda 40 tim özel harekat polisi görev alacak.

Azerbaycan-Ermenistan arasında çatışma: 5 asker şehit

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında son günlerde yaşanan şiddetli çatışmalarda, 5 askerin hşehit düştüğünü duyurdu.

Şehidin mezarında çekilen fotoğraf yürekleri dağladı

15 Temmuz gecesi Ankara'da şehit düşen Özel Harekat polisi Seyit Ahmet Çakır'ın yeni doğan bebeği, babasının mezarına götürüldü....

Viranşehir'deki bombalı saldırıyı PKK üstlendi!

Viranşehir'de biri 11 yaşındaki Ahmet olmak üzere 2 kişinin şehit düştüğü bombalı saldırıyı PKK'nın silahlı kanadı HPG üstlendi.

Hac kuraları sonuçları açıklandı

Hac görevini yerine getirmek için başvuranların belirleneceği kuralar Diyanet tarafından çekildi. Sonuçlar Diyanet'in sitesinde yayınlandı.

TSK: El-Bab'da 2 asker şehit düştü

TSK, DEAŞ'tan geri alınan El-Bab'da mayın temizle sırasında EYP'nin infilak etmesi sonucu 2 askerin şehit düştüğünü 3 askerin yaralandığını açıkladı.

PKK'lı kadın teröristin 'Suriyeli' oyunu!

Türkiye'ye giren kadın PKK'lının kendisini Suriyeli olarak tanıtarak yabancı uyruklu göçmenlerle yurt dışına çıkma girişiminde bulunduğu belirlendi.

Şehidin ardından iç sızlatan tartışma!

Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit düşen askerin hiç görmediği öz annesi ile onu büyüten üvey annesi 'tazminatı ve maaş' konusunda karşı karşıya geldi.

Fırat Kalkanı'ndan acı haber: 1 asker şehit

TSK, Fırat Kalkanı Harekatı'nda El-Bab'da devam eden DEAŞ temizliğinde infilak eden patlayıcı sonucu 1 askerin şehit düştüğünü açıkladı.

Ömer Halisdemir'i şehit eden hainler hakim karşısında

15 Temmuz darbe kalkışmasının seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir'i şehit eden darbecilerin yargılanacağı dava 21 Şubat'ta başlayacak.

Viranşehir talimatını Karayılan'ın öldürülen koruması vermiş

Mardin'de öldürülen Murat Karayılan'ın sağ kolu olan terörist Yaşar Uygur'un öldürülmeden önce Viranşehir saldırısının talimatını verdiği ortaya çıktı

DEAŞ'a atılan bombalara yazdılar!

DEAŞ hedeflerine yönelik atılan bombalara El-Bab'da şehit olan askerlerimiz ve bölgede mücadele veren kahramanlarımız için anlamlı bir mesaj yazıldı.

Yolcu vapurunu internetten sattılar!

35 yıl boyunca İstanbulluları taşıyan "Şehit Caner Gönyeli" isimli yolcu vapuru, internette 1 milyon 200 bin lira bedelle satışa sunuldu.

Şehit yakınları ve gaziler kurasız hacca gidecek

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2008 ve sonraki yıllarda kayıt yaptıran gazi ve şehit yakınlarını bu yıl kurasız hacca götürecek.

Şehitten geriye bu acı hatıra kaldı

Hatay'ın Amanos Dağları'nda girdiği çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Salih Kayan'ın bir tanıdığına verdiği asker botları duygulandırdı.

Şehidin ağabeyinden yürek yakan paylaşım

Iğdır'da şehit düşen polis memuru Burak Zor'un ağabeyi Ercan Zor, şehit olan kardeşinin doğum gününde yaptığı paylaşım ile duygulandırdı.

Şehit ve gazi yakınlarına hac müjdesi!

Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in talebi üzerine bu sene kayıt yaptıran şehitlerin anne, baba, eş ile gaziler ve eşleri hacca kurasız gidebilecek.