USD
3,5657
16°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

İbadi'den yeni Başika krizi çıkartacak şart!

İbadi'den yeni Başika krizi çıkartacak şart!
11 Ocak 2017 00:52

Başbakan Yıldırım'ın ziyaretin esnasında ortak bildiri yayınlayan iki ülke arasında Başika krizi İbadi'nin açıklamaları ile yeniden gündeme oturacak.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Irak'ı ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım'ın ardından Irak Başbakanı Haydar El-İbadi, Irak devlet televizyonunda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İbadi'nin açıklamarından yeni bir Başika krizi çıkacağı anlaşılıyor.

İBADİ'DEN YENİ BAŞİKA KRİZİ

Irak Baİbadi, Türk askeri kuzey Irak’taki Başika kampından çekilmediği müddetçe, ilişkilerin bir adım bile ilerleyemeyeceğini söyledi.

ERDOĞAN "GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ" DEMİŞTİ

Dün yaptığı konuşmada, Suriye'de yaşanan gelişmeler ve Irak ile ilişkilere değinen Erdoğan, "Uzun bir dönemden sonra Suriye'de siyasi süreç aracılığıyla barışın sağlanması noktasında bir umut belirmiştir. Öte yandan Irak'taki gelişmelere de kayıtsız kalmadık, kalmıyoruz ve kalmayacağız. Geçtiğimiz günlerde Sayın İbadi ile yaptığım telefon görüşmesi akabinde Sayın Başbakan'ımızın Bağdat ve Erbil ziyaretleri, yol haritasının belirlenmesi açısından güzel bir başlangıç oldu" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP
canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için tıklayın.
En Popüler Galeriler