USD
3,5792
22°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

İngiliz medyası, siber saldırılarda 'Rus' izi buldu

İngiliz medyası, siber saldırılarda 'Rus' izi buldu
13 Mayıs 2017 15:15

İngiliz medyası, yaşanan siber saldırının ABD'nin Suriye'ye hava saldırısından hemen sonra başladığını belirterek 'Rus izine' işaret etti.

Telegraph'ın haberine göre, ABD'nin Suriye saldırısının ertesi günü Shadow Brokers hacker grubu, ABD Başkanı Donald Trump'a 'uyarı' yayınlayarak saldırıyı kınadı.

Bir hafta sonra, 14 Nisan'da, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) tarafından bulunan bir sistem açığından yararlanan zararlı yazılım yayıldı. Son saldırılarda bu yazılımın kullanıldığı kaydedildi.

Haberde, 'bazı uzmanların' bu olay zincirinin tesadüf olmadığı ve hacker grubunun faaliyetini Rusya'yla ilişkilendirdiği ifade edildi.

Öte yandan, bu 'ilişkiyi' doğrulayacak hiçbir delile yer verilmedi.

Kaspersky siber güvenlik şirketi, dünya genelinde 74 ülkeye yönelik yaklaşık 45 bin saldırının tespit edildiği bildirmişti.

Saldırının büyük bir kısmının Rusya'ya yönelik olduğu dikkat çekiyor.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP
halk

14 gün önce

yada usa yapti sonuc da bu konu da usa cok iyi kendisi yapiyor sucu baskasina atiyor satilan seye gunceleme vermeyen microsoft da suclu her 5 yil da yeni sistem yerine sistemi daha iyi yap xp de verilmis olsa idi guncelme bilerek acik yapiyorlar sonra da bela oluyor dunyanin basina bence microsoft da suclu bilerek acik birak sonra sandiri olsun para kazanmak icin
En Popüler Galeriler