Kadın

Bakımlı ve uzun kirpiklere sahip olun!

Zaman zaman seyrekleşerek, kırılarak ve dökülerek moralinizi bozan kirpiklerinizi bakım yaparak güçlendirip sağlıklı görünüme kavuşturabilirsiniz.

Kirpiklerinizin seyrekleşmesine, dökülmesine ve kırılmasına engel olmak için mutlaka kirpiklerimize belli bakımlar yapmalısınız.

SAĞLIKLI VE GÜÇLÜ KİRPİKLER İÇİN

- Kirpiklerinizi çok sık rimele maruz bırakmayın. Böylece kirpiklerinizin hava almasını önlemiş olursunuz. Hava almayan kirpikler sağlıklarını yitirmeye başlar.

- Kirpiklerinizdeki makyajı temizlemeden asla uyumayın.

- Zeytinyağı ve Hint yağı gibi yağlar ile kirpiklerinize bakım yapın. Bir pamuk veya kulak çöpü yardımı ile kirpiklerinize sürebilirsiniz.

- Bitkisel yağlarla kirpik diplerinize masaj yaparak kan akışının hızlanmasını da sağlayabilirsiniz.

- Düzenli beslenin. Kirpikleriniz, saçlarınız ve cildiniz en çok bundan etkilenir. A, E, b12 gibi gerekli vitaminleri besinler ile almalısınız.

- Araştırıp çeşitli kirpikler için bakım kürlerini uygulayabilirsiniz. Bu sayede kirpiklerinizin düzgün ve güzel görünmesine katkı sağlarsınız.

- Bol bol su için. Su tüm vücudumuzun güzellik kaynağıdır.  Cildimize ve kirpiklerimize en büyük güzelliği ve parlaklığı en çok içtiğimiz sudan sağlarız.

Tüm bu önerileri uygulayarak siz de uzun ve bakımlı kirpiklere sahip olabilirsiniz. Kirpiklerinizin daha uzun ve bakımlı olması gözlerinizi ve makyajınızın güzel görünmesini de etkiler. Bu sebeple kirpikleriniz ile ilgilenin ve onlara sağlıklı ve güzel bir görünüm kazandırın.