Kadın

Düşük gözler için Eyeliner trendi

Klasik eyeliner tabi güzel ama her gözde aynı etkiyi yaratmıyor. Düşük gözler eyeliner'ın cazibesinden yararlanamayacak mı?

Kuyruklu eyeliner özellikle gözleri çekik göstermek için kullanılan son derece seksi bir uygulama. Hele eyelinerı düzgün çekebilen kadınlar için zamansız bir trend. Ancak özellikle ufak gözlü, üzgün göz yapısı olan(göz kenarları aşağı doğru olan göz tipi) veya düşük göz kapağı olan kadınlar için ise zor ve eşitleme açısından yorucu bir makyaj tekniği. Gözler kapalıyken son derece şık duran ancak gözler açıkken eyeliner kuyruğu görünmeyen bu göz tipleri için eyelinerın çoğu zaman klasik bir kalemden farkı kalmıyor.

Bu sezon eyeliner uygulaması seksilikten çıkarak asi bir hava kazanıyor. Her göz tipinde rahatlıkla uygulanabilen ve bakışları daha çekici, makyajı biraz daha asi ve klasik uygulamaya göre daha genç bir formata dönüştüren makyaj hilesini siz de kolaylıkla uygulayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey ise güzel bir eyeliner. Sonuç ise son derece kalkık, çekik ve bir o kadar cazibeli gözler.

Hilenin Uygulaması

Eyeliner, düşük gözler, ağlamaklı gözler, eyeliner çekilir, moda, makyaj, güzellik, tüyo, blog, buse terim, kozmetik, makyaj tüyosu. Gözünüzün üzerinde üç nokta olduğunu düşünün:

1. Nokta göz pınarlarınız,

2. Nokta göz bebeğiniz

3. Nokta göz dipleriniz.

Klasik eyeliner uygulamasında göz pınarlarımızdan göz diplerimize kadar, kirpiklerin dibinden düz bir çizgi çekip, bu çizgiye istediğimiz açıda kuyruk veriyoruz.

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:625px; width:625px" />

Bu uygulamada ise, 1. nokta göz pınarlarımızdan 2. nokta göz bebeğimize kadar kirpik diplerinden dümdüz bir çizgi çekiyoruz ve 2. noktadan – 3.noktaya kadar olan kısımda kalın bir çizgi çekiyoruz.

Bu uygulamada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; 1. ve 2. noktalar arasında çekeceğiniz eyelinerın çok ince hatta kirpik çizgisinde olması. Devamının ise dolu dolu ve kalın olması sayesinde gözlerinizin bir anda kalkık ve dikkat çekici bir hal aldığını göreceksiniz.