Kadın

Göz altı torbalarından ameliyatsız kurtulmak mümkün!

Yüzü daha yaşlı, daha yorgun gösteren göz altı torbalarından ameliyatsız kurtulmak mümkün...

1. TÜR 
Göz altında yağ birikmesiyle oluşan göz altı torbaları çok belirgin değildir. Sadece dikkatli bakıldığında görülebilir.

2. TÜR 
Gözlerin altında yarım daire şeklinde yağ toplanmasıyla oluşan göz torbaları, karşıdan bakılınca görülür.

3. TÜR 
Gözlerin altında yarım daire şeklinde çok fazla yağ toplanmasıyla oluşan göz torbaları çok belirgindir. Gözler şiş ve yorgun görünür.

Neden oluşur?

Göz altları ince dokuya sahiptir. Hassas ve çabuk zarar görebilen bu bölgede, mimik hareketleriyle kırışıklık ve gevşeme oluşur. Göz altı torbalarını aldırmak isteyen çoğu hasta bu bölgenin hassasiyetini bildiği için operasyona kuşkuyla yaklaşır. Kolajen dokunun da yaş artmasına bağlı olarak gelişim gösteremediği bu bölgede hastada genetik olarak böbrek, kalp ya da alerjiye bağlı olarak gelişen sorunlar da varsa, göz altı torbalarının oluşumu kaçınılmaz hale gelir. Göz altı torbalarının üç türü vardır.

2018/07/09/asdf.jpg

İşte ameliyatsız çözüm yolları

Gelişen ilaç teknolojisi sayesinde göz altı yağlarını eriten yepyeni bir peptid enjeksiyonu geliştirildi. 10-15 dakika süren bu pratik uygulamada sorunlu bölgeye, işlem öncesi daha konforlu bir uygulama olması açısından lokal anestezik bir krem sürülür. Alana daha sonra ince uçlu bir enjektörle sadece beş noktadan göz altı torbası içerisine altın peptid enjekte edilir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte 15 gün aralıklarla 2 ya da 3 seans şeklinde uygulanır. İşlem sonunda göz altı torbalanmasına sebep olan yağlar eritildiği gibi, cilt dokusunda da sıkılaşma, gençleşme ve toparlanma sağlanmış olur. Radyofrekans, fokuslu ultrason, ışık dolgusu, ışıltı liftingi gibi işlemlerle de gerektiğinde kombine edilebilir.